Son Yazılar
Ana Sayfa / Yüzüklerin Efendisi – Yüzük Kardeşliği

Yüzüklerin Efendisi – Yüzük Kardeşliği

FotR

Özgün adı: The Fellowship of the Ring (Yüzük Kardeşliği)

Tür: Macera / Fantastik

Gösterim Tarihi: 21 Aralık 2001

Yönetmen: Peter Jackson

Senaryo: Philippa Boyens, Peter Jackson, J.R.R. Tolkien(Kitap)

Görüntü Yönetmeni: Andrew Lesnie

Müzik: Howard Shore, Enya

Yapım: 2001, Yeni Zelanda / ABD, 178 dk.

Oyuncular:

Ian McKellen (Gandalf the Grey), Liv Tyler (Arwen Undomiel), Viggo Mortensen (Aragorn), Cate Blanchett (Galadriel), Christopher Lee (Saruman the White), Ian Holm (Bilbo Baggins), Elijah Wood (Frodo Baggins), Sean Astin (Samwise “Sam” Gamgee), John Rhys-Davies (Gimli), Hugo Weaving (Elrond), Billy Boyd (Peregrin “Pippin” Took), Dominic Monaghan (Meriadoc “Merry” Brandybuck), Orlando Bloom (Legolas Greenleaf), Sean Bean (Boromir)

Konu:

Asırlardır kayıp olan yüzük bulunur ve kaderin garip bir cilvesi sonucu, küçük bir Hobbit olan Frodo’nun eline geçer. Gandalf, bu yüzüğün Kara Lord Sauron’a ait özel yüzük olduğunu anlar. Frodo’nun yapması gereken, Kıyamet’in Çatlakları olarak anılan diyara dalarak epik bir mücadeleye girişmek ve bu yüzüğü ebediyen ortadan kaldırmaktır.

Neyse ki yalnız çıkmayacaktır bu zorlu yolculuğa: Gandalf’ın yanısıra, bir elf olan Legolas, cüce Gimli; kolcu Aragorn, savaşçı Boromir ve Frodo’nun kendisi gibi Hobbit olan üç arkadaşı Merry, Pippin ve Samwise da onunla gelirler.

Dağlar, ormanlar, kar, kaleler, nehirler ve ovalar boyunca, karşılarına çıkan şeytani güçlere karşı savaşarak ilerler bu grup. Yüzüğü yoketme görevini yerine getirerek, Karanlık Lordlar hükümranlığını içinde bulundukları gerçeklikten silmektir amaçları.

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği Forumu

© www.thewhitetree.org

Bir Cevap Yazın

Hızlı Giriş Yap:E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir