Son Yazılar
Ana Sayfa / Yüzüklerin Efendisi – İki Kule

Yüzüklerin Efendisi – İki Kule

The Two Towers

Özgün Adı: The Two Towers (İki Kule)

Tür: Macera / Fantastik

Gösterim Tarihi: 20 Aralık 2002

Yönetmen: Peter Jackson

Senaryo: Philippa Boyens, Peter Jackson, Stephen Sinclair, Frances Walsh, J.R.R. Tolkien (Kitap)

Görüntü Yönetmeni: Andrew Lesnie

Müzik: Howard Shore

Yapım: 2002, Yeni Zelanda / ABD, 179 dk.

Oyuncular:

Elijah Wood (Frodo Baggins), Billy Boyd (Peregrin “Pippin” Took), Dominic Monaghan (Meriadoc “Merry” Brandybuck), Sean Astin (Samwise “Sam” Gamgee), Cate Blanchett (Galadriel), Orlando Bloom (Legolas Greenleaf), Viggo Mortensen (Aragorn/Yolgezer), John Rhys-Davies (Gimli/Ağaçsakal), Ian McKellen (Ak Gandalf), Christopher Lee (Ak Saruman), Liv Tyler (Arwen Akşamyıldızı), Miranda Otto (Eowyn), Andy Serkis (Gollum/Sméagol), Bernard Hill (Rohan Kralı Théoden), David Wenham (Faramir), Hugo Weaving (Elrond), Brad Dourif (Gríma Solucandil), Karl Urban (Éomer)

Konu:

J.R.R. Tolkien’in 3 kitaplık ölümsüz eserinden uyarlanarak bir yılı aşkın süren çekimler sonucu hepsi bir arada çekilen 3 filmden ikincisi olan İki Kule, 2002 Aralık ayında vizyona girmek üzere montajlanıyor ve son rötuşları yapılıyor. İlk film olan Yüzük Kardeşliği Tolkien fanatikleri ve yeni tanışanlar tarafından aynı anda çok beğenilmiş ve yönetmeni Peter Jackson’ı hayranların gözünde zirveye taşımıştı.

İkinci film, ilkinin kaldığı yerden devam ediyor. Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin bu bölümünde, Yüzük Kardeşliği üyelerinin her birinin, kardeşlik bozulduktan sonra başlarına gelenler anlatılıyor. Kahramanlarımız, gruplar halinde Orta Dünya’nın en tehlikeli yerlerinde maceralar yaşayacaklar, yeni kavimler ve çoktan unutulmuş medeniyetlerle tanışacaklar.

Frodo ve Sam, yanlarında zorunlu işbirliği yapacakları eski bir dost(!) olduğu halde Tek Yüzük’ü düşmanın tam kalbine götürmeye çalışırken, diğer hobbitler Urukhai’nin elinden kurtulabilecek mi? Karanlık tarafa geçmiş olan Saruman’ın yaptıkları yanına mı kalacak? Gandalf olmadan kahramanlarımızın başarılı olma şansı ne? Büyük karanlığın gelişi ve Yüzük Savaşı’na dek olanların anlatılacağı İki Kule, kuşkusuz üçlemenin en heyecanlı bölümlerinden birini oluşturuyor.

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule Forumu

© www.thewhitetree.org

Bir Cevap Yazın

Hızlı Giriş Yap:E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir