The White Tree

..::| Orta Dünya'nın Zirve Noktası |::..

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  1. sayfa (Toplam 4 sayfa)
 [ 72 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajMesaj Başlığı:
Gönderilme zamanı: 14 Haz 2007 06:36 pm 
Yönetici
Yönetici
Kullanıcı avatarı
Kara Númenorlular

Şimdiye kadar 6 filmde gözüm doldu.

1- Braveheart
İki sahnesi çok hüzünlüydü, biri William Wallace'ın karısının öldürüldüğü sahne, diğeri ise kendisinin "özgürlük" diye haykırırken işkence görerek idam edildiği sahne.

2- Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği
Boromir'in öldüğü sahnedeki son sözleri, Aragorn'a bağlılığını dile getirdiği sahne ve Aragorn'un ona cevabı.
Boromir: "I would have followed you my Brother… my Captain… my King!"
Aragorn: "Be at peace, son of Gondor."
"They will look for his coming from the White Tower. But he will not return."

3- Star Wars III: Revenge of the Sith
Anakin'e Obi-Wan'ın büyük çarpışmalarından sonra "You were my brother Anakin! I loved you!" dediği kısım.

4- Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü
Tüm umutların sona erdiği, Gondor'un düşmek üzere olduğu anda öten Rohan borusu ve ufukta gözüken Theoden ve Rohirrim. O sahneler bana her izlediğimde çok dokunur nedense.

5- Aslan Kral'da Simba'nın babasının başında ağladığı sahne. Tüm sinema salonundaki çocuklar(ben de çocuktum :) ) dağılmıştı resmen. Ondan sonra Pumba ve Timon'un Hakuna Matata şarkısı toparladı zaten :lol: .

6- Harry Potter: Ateş Kadehi
Nedendir bilmem ama Cedric Diggory'nin nedensizce öldürülmesi, özellikle de "fazlalığı öldür" emriyle, bir anda çok acı gelmişti. Ardından geri dönüşte Cedric'in babasının acı bir şekilde ağladığı kısımda etkisi tavan yapmıştı Cedric'in ölümünün. Kitapta daha fazla duygulanmıştım gerçi.

C :heart: P

Survivor of the long night, along with kivilife & Noldor.

Başa Dön
  Profil Kullanıcının Güncesini Görüntüle Kişisel albüm  

MesajMesaj Başlığı:
Gönderilme zamanı: 05 Oca 2008 08:10 pm 
Esgaroth'lu İnsan
Esgaroth'lu İnsan
Kullanıcı avatarı

1-Babam ve Oğlum(film başından beri gözlerimin arkasında saklanan yaşlarım Çetin Tekindorun "Açaydım kollarımı gitmez idi o vakıt" ile başlayan sahnesinde kendisini birden dışarı atma gereksinimi duymuştur :) )
2-Yeşil Yol[Coffey'nin film başından beri diğer insanlar tarafından sürekli aşağılanması Paul Edgecomb ile ilişkisi ve Yeşil Yolda yürüdüğü sahne(trt dublajıyla :) ]
3-Braveharth(Wallece'ın tam idam edileceği an halkın arasında öldürülmüş sevdiceğini görmesi ve "Freedom" dediği sahne.Tabiki bunda "mükemmel" soundtrackin etkisi büyük :) )
4-Eşkıya(Cumalinin öldüğü sahnede Eşkiya ile arasında geçen;
"-çok korkuyorum eşkiya.. çok.. beni bırakma..
-korkma.. önce toprağa gideceksin.. sonra toprak olacaksın. sonra bir gül olacaksın.. o güle bir arı konacak.. o arı ben olacam.." diyalog ve tabiiki müthiş Fırat türküsü.)
5-Yüzüklerin Efendisi("bliZZard"ın dediklerine ek olarak Gandalfın öldüğü(nü düşündüğüm) sahne ve Frodonun mordorda yüzüğü atmaktan vazgeçmesi"The ring is mine."diyerek yüzüğü parmağına geçirdiği sahnede(tabiki arkadan gelen soundtrackjin gazıyla :) ) çilekeş Sam'in umutsuz, ağlayan suratı -aynı zamanda Frodoya kısa süreli nefret beslediğim sahne :D -

Başa Dön
  Profil Kullanıcının Güncesini Görüntüle  

MesajMesaj Başlığı:
Gönderilme zamanı: 05 Oca 2008 08:51 pm 
Beorning
Beorning
Kullanıcı avatarı

1-)Babam ve Oğlum-Her sahnesinde ağladım.Oyuncular harika.İnanılmaz performans sergilenmiş.

2-)Aslan Kral-Kardeşim izlerken tesadüfen izlemiştim.Simba'nın o sahnesi kardeşim ağlamamış ben ağlamıştım.

3-)Yüzüklerin Efendisi:İki Kule-Miğfer Dibi'nde elflerin kumandanı olan,aynı zamanda Aragorn'un dostu olan elf ölürken duygulanmıştım.

4-)Hrry Potter ve Ölüm Yadigarları(Kitap):Kitapta Fred çatışmada ölüyodu onda duygulanmıştım.

Belki daha vardır ama hatırlamıyorum. :cry:

En son yolgezer tarafından 05 Oca 2008 09:35 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

İleri Eorloğulları!

Başa Dön

MesajMesaj Başlığı:
Gönderilme zamanı: 05 Oca 2008 09:30 pm 
Esgaroth'lu İnsan
Esgaroth'lu İnsan
Kullanıcı avatarı

Babam ve oğlumun sonlarına doğru iyice duygulanmıştım ağlamdım ama az kalsın alıyodum...

Bir de yüzüklerin efendisinin sonunda frodo gandalf falan valinora giderken üzülmüştüm.

Onun dışında 1-2 filmde daha az da olsa duygulandığım olmuştur ama en çok yüzüklerin efendisi kralın dönüşünün kitabında Aragornun ölümünde çok duygulanmıştım, hatta bir kez az kalsın ağlıyordum...

"...Bu yılın 1 Mart günü Kral Elessar göçüp gider.Denir ki, Meriadoc ve Pelegrin'in mezarları büyük kralın mezarlarının yanına getirilmiş.Sonra Legolas İthilien'de gri bir gemi yapmış Anduinden aşağı denizim ötesine yelken açmış; ve denir ki cüce Gimli'de yanındaymış ve o gemi gittiğinde Orta Dünyada yüzük kardeşliğinden kimse kalmamış."

Başa Dön

MesajMesaj Başlığı:
Gönderilme zamanı: 05 Oca 2008 10:00 pm 
Kurucu Üye
Kurucu Üye
Kullanıcı avatarı

Big Fish
The Fountain
Bunlar şuan hatırladıklarım.

Başa Dön

MesajMesaj Başlığı:
Gönderilme zamanı: 05 Oca 2008 10:39 pm 
Kartal
Kartal
Kullanıcı avatarı

Lurtz öldüğünde çok ağlamıştım :). Şaka bir yana Lurtz'un erken ölüşü beni üzdü. Babam ve Oğlum filminde bi kaç sahnede göz yaşlarımı engelliyemedim.

Başa Dön

MesajMesaj Başlığı:
Gönderilme zamanı: 05 Oca 2008 10:55 pm 
Istari
Istari
Kullanıcı avatarı

Hiç bir filmde ağlamadım,duygusuz değilimdir ama çok az ağlarım.O yüzden ben buraya duygulandığım filmleri,sahneleri yazmak istiyorum.

Babam ve oğlum filminde çok duygulanmıştım
Eşkıya'nın son sahnelerinden eşkiyanın intihar ettiği sahne(müthiş bir sahneydi yavv).
Veeee LOTR:
Miğfer Dibi'nde Theoden ve Aragorn'un kaleden çıkış sahnesi

Gandalf'ın 'Kral Theoden bir başına' demesi ve bunun üzerine Eomer'in 'hiç de değil...Rohirrim...Kralaaaaaa' bu sahneyi her izleyişimde istisnasız tüylerim diken diken oluyor(üst üste izlesem bile).

Pelennor çayırlarında Theoden'in konuşması ve muhteşem 'Ölüm' sesleri

Eomer'in Eowyn'in öldüğünü sandığı sahnedei 'hayır' diye bağırışı

Gandalf'ın düştüğü sahnede Frodo'nun 'yooooo' diye bağırışı..........

Bu liste uzar gider.Kusura bakmayın kendimi biraz fazla kaptırdım :)

Sırlar meşalesiyle donat kendini... Dünya karanlığında göksel mahiyetini ancak böyle bulup ortaya çıkartabilirsin. Bu ilâhi rehberi takip et ve o senin koruyucu meleğin olsun. Senin geçmişteki ve gelecekteki hayatlarının anahtarı ondadır.

Başa Dön

MesajMesaj Başlığı:
Gönderilme zamanı: 05 Oca 2008 11:32 pm 
Istari
Istari
Kullanıcı avatarı
Noldor Sürgünleri

Beni ağlatan sahneler:
1)Beni tanıyan herkesin tahmin edeceği gibi Boromir'in öldüğü sahne
2)Truva filminde Hektor'un ölümü.

Çok fazla ağlamam ama bu oyuncular işlerini iyi biliyor :D

Fly me to the moon and let me sing among the stars
Let me see what spring is like on Jupiter and Mars

Başa Dön

MesajMesaj Başlığı:
Gönderilme zamanı: 05 Oca 2008 11:50 pm 
Kurucu Üye
Kurucu Üye
Kullanıcı avatarı

aslına bakarsak küçükken bizim simbamız yoktu; küçük emrahımız vardı. sizlere komik gelebilir ama :) küçük emrahın çoğu filminde ağlamaklı olurdum :) aha ne günler.
sonra sanırım biraz da kişiliksel bir durum, politik filmlerde falan ağlamaklı olurum en son da " abim evin tek çocuğu" isimli filmde çok duygulandım. sizler gibi " babam ve oğlum" da hüzünlendim, tabi bir de vazgeçilmez yılmaz güney filmlerinde ya ağlamışımdır ya da kendimi zor tutmuşumdur. mesela " sürü ", " duvar " gibi filmler.
bir de holywood sinemasından "cesuryürek" çok hüzünlüydü...

The Lord of the Rings ( Yüzüklerin Efendisi ) & Middle-Earth ( Orta-Dünya )

Başa Dön

MesajMesaj Başlığı:
Gönderilme zamanı: 06 Oca 2008 05:45 pm 
Kuyutorman Elfi
Kuyutorman Elfi

1-)Boromirin ölümü:ölümü sinirlerimi bozmuştur,çünkü ilk izlediğimde boromire sempati duymaya başlamıştım.Hele o müzik varya o müzik tam damar çok feci olurum,her izleyişimde

2-)Tokyo driftte han'ın ölümü:Adam tam hoşuma gitmişti kendi stiliyle ölünce sinir olmuştum.

3-)Hektorun ölümü:böylesine büyük bir savaşçı ölmemeliydi diyorum,hele o koca Ajaxı deviridikden ve Achilles'in yeğenini öldürdükten sonra.

4-)ve son olarak ise böyle adamı strese sokan film müzikleri beni çok gerer buda bi seçenek :)

Başa Dön

MesajMesaj Başlığı:
Gönderilme zamanı: 06 Oca 2008 08:43 pm 
Kurucu Üye
Kurucu Üye
Kullanıcı avatarı

Valla bir düşündüm şöyle aklıma bir tek Eşkiya geldi. Son sahnede kendini apartmanın çatısından bırakışı beni bayağı duygulandırmıştı...

Başa Dön

MesajMesaj Başlığı:
Gönderilme zamanı: 06 Oca 2008 09:01 pm 
Kurucu Üye
Kurucu Üye
Kullanıcı avatarı

Yeşil yol..
Fareler ve insanlar..

Başa Dön

MesajMesaj Başlığı:
Gönderilme zamanı: 07 Oca 2008 08:34 pm 
Kuyutorman Elfi
Kuyutorman Elfi

yeşil yol

yüzüklerin efendisi serisi

Başa Dön

MesajMesaj Başlığı:
Gönderilme zamanı: 08 Oca 2008 01:36 pm 
Beorning
Beorning
Kullanıcı avatarı

Yüzüklerin Efendisi

Kralın Dönüşü'nün son sahnelerinde Aragorn kral oluyor ve Hobbitleri çağırıyor ve Aragorn şarkı söyleyerek Hobbit lerin yanına geliyor ya tam Hobbitler saygı gösterip eğileceklerken Aragorn ''Yo,hayır dostlrım sizi boyun eğmeyin''diyor ve ordaki herkes eğiliyor.Orası beni çok duygulandırmıştı.

Bir de son sahnesi Gandalf'ın Frodo'yu gemiye çağırdığı an ayrılışları.Hiç unutmam ben şöyle demiştim ''Hayır,ağlamayacağım.(böyle şeylerde duygulu sahnelerde ağlayan biri değilim de o yüzden böyle diyordum.)Hayır,ağlamayacağım.''dedim lakin dayanadım ve acaip bir şekilde ağladım.

Ha,bir de Theoden'in ordusuyla Gondor'a yardıma geldiği sahne.Orası da duygulandırdı.

Veritas,Aequitas

En son johnconstantine tarafından 03 Mar 2009 11:35 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

MesajMesaj Başlığı:
Gönderilme zamanı: 10 Şub 2008 02:52 am 
Yönetici
Yönetici
Kullanıcı avatarı
Kara Númenorlular

Ağlama değil ama çok duygulandığım bazı sahneler var..

Eternal Sunshine of the Spotless Mind; Filmin sonunda esas kız esas oğlan'ın evinden çıkarken oğlan'ın " Wait, just wait " kelimelerinden sonra aşkın ne denli anlamlı olduğunu anlıyorsunuz.

The Lord of the Rings - The Two Towers; Aragorn'un kurt ile birlikte aşağıya düştüğü sahne. ( filmden çıkmak istedim o an )

Aklıma geldikçe yazıcam bu bölüme :)

Bu daha başlangıç, mücadeleye devam!

Başa Dön

MesajMesaj Başlığı:
Gönderilme zamanı: 10 Şub 2008 03:47 am 
Kartal
Kartal
Kullanıcı avatarı

2 tane:

1- Yeşil Yol, 20 izleyişim yine göz yaşlarıma hakim olamıyorum.

2- Semum, gülmekten gözlerimden yaş geldi (komedi değil korku filmi aslen kendisi :D )

Başa Dön

MesajMesaj Başlığı:
Gönderilme zamanı: 10 Şub 2008 01:32 pm 
Yalnız Dağ Cücesi
Yalnız Dağ Cücesi
Kullanıcı avatarı

5 tane film yazayım.Ağlamaklı olduğum diyelim;

1.Revenge Of The Sith'de Darth Vader'ın Sidious'a "Where is Padme,is she safe,is she alright?" dedikten sonra Sidious'un "You killed her" demesi ile Vader'ın yumruklarını sıkarak "No!She was alive i felt it."diyerek sinirlenmesi sonra dayanamayarak "NOOOOO!!" diye bağırması.
2.LOTR'da ise kara kapılar önünde Aragorn'un "for Frodo!" diyerek koşması.
3.Troy'da Achilles'in ölümü.Sinir katsayım yine yükseldi,hep o Orlando Bloom yüzünden ya.
4.Piyanist'de çok hüzünlenmiştim.Wladislaw Szpilman'ın köhne bir evde piyano çalması.Wilm Hosenfeld'in onu bulması.Tam hatırlayamıyorum affedin.
5.Rome'da(film olmasa da dizi :lol: ) Eirene'nin ölümü.Cidden hüzünlenmiştim o sahnede.

Başa Dön

MesajMesaj Başlığı:
Gönderilme zamanı: 10 Şub 2008 01:43 pm 
Beorning
Beorning
Kullanıcı avatarı

Çoğu duygulandığım (ağladığım demeyeceğim;çünkü bende ağlamam pek)sahne hepinizin yazdıklarıyla aynı.

*Yeşil yol filmde baştan sona duygulanmışımdır.
*Yüzüklerin Efendis İki Kule de Haldir in öldüğü sahne gözlerim doldu :)
*Truva filmi Hector un öldüğü sahne
*Eşkiya'nın çatıdan kendini attığı sahne
*Sonra Propaganda filminde de dolmuştur gözlerim.
*Yine iki kule de Gimli'nin Eowyn 'e "Aragorn düştü" dediği sahne
*Frodo nun Sam i kovduğu sahne
*300 spartalı da yüzbaşının oğlunun kafasını kestikleri sahne
*Son Samuray filminde Katsumoto nun ve ondan önce oğluydu sanırım tam hatırlamıyorum.Okçu bir gençi silahlar öldürüyorlar o sahne
*Aragorn un Kara Kapılar daki imzamda yazılanları söylediğinde tüylerim diken diken olmuştur ve " for Frodo" dediği sahne
*Gladyatör filminde İspanyol un öldüğü filmin son bölümü

Baya uzun oldu yeter bu kadar :)

Başa Dön

MesajMesaj Başlığı:
Gönderilme zamanı: 10 Şub 2008 04:57 pm 
Uzaklaştırıldı

1-) 300 Spartalı da yüzbaşının oğlunun cesurca savaşırken bir atlının gelip kafasını yerinden alması ve babasının yani yüzbaşının bu sözleri(yanlış hatırlamıyorsam) "oğlum öldüğü için üzgün değilim sadece ona seni seviyorum diyemediğim için kahroluyorum" çok hüzünlendirmişti beni.

2-) Yüzüklerin Efendisi nde hatırladığım kadarıyla şu sahneler: Gandalf ın gölgeye düşüşü, Boromir in Aragorn a bağlılığını söylemesi ve Kralım demesi, Helms Deep de Aragorn un "Haldir kaleye" dedikten sonra Haldir in bir uruk tarafından öldürülerek can vermesi(ondan sonra Aragorn un Haldir bıraktıktan sonra merdivenden atlayıp yüzlerce uruk un arasına atladığı sahne sonradan komik gelmişti :P), Frodo nun Sam den şüphelenip "Shire a geri" demesi, Black Gates de Aragorn yaptığı konuşma ve hatırlayamadığım bir çok sahne var.

3-) Yeşil yol da nerdeyse yarısında hüzünlüydüm.

4-) Kır Zincirlerini de gözleri kör olan bir adam vardı onun bir çok sahnesinde duygulandım.

5-) Cesur Yürek i unutmamak gerek. :P

Şimdilik bu kadar aklıma geldikçe editlerim. :)

Başa Dön

MesajMesaj Başlığı:
Gönderilme zamanı: 10 Şub 2008 10:55 pm 
Yalnız Dağ Cücesi
Yalnız Dağ Cücesi
Kullanıcı avatarı

1) Titanic filminde Rose'un yaşlıyken Okyanus'un Kalbi'nin ait olduğu yere atması ve Jack'in derin sulara gömülüşü

2)Babam ve Oğlum...Neredeyse baştan sona :D

3)Harry Potter Zümrüdüanka Yoldaşlığı; Sirius'un Bellatrix'in öldüren lanetiyle öldüğü sahne ve Harry'nin Lupin tarafından tutulması.

Son yokedilecek düşman; ölümdür.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  1. sayfa (Toplam 4 sayfa)
 [ 72 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: