The White Tree

..::| Orta Dünya'nın Zirve Noktası |::..

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
 [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajMesaj Başlığı: Kuzey'den Bir Avcı - Hunter
Gönderilme zamanı: 29 Tem 2013 10:29 am 
Yetkili
Yetkili
Kullanıcı avatarı
Elendilmir

Bu röportaj TheWhiteTree.org için, HysteRia tarafından hazırlanılmıştır.

- Site ile tanışman nasıl oldu?

Sitedeki pek çok üye gibi benim de tanışmam BFME sayesinde oldu. Bu oyuna ilk başladığım zamanlara, yani 2009 yılına tekabül ediyor. Google'da kısa bir taktik arayışının ardından kendimi burada buldum.

- TwT'yi sevmek için 3 sebep söyleyebilir misin bize?

Benim gibi Tolkien hayranı üyelerden oluşması , düzgün Türkçe kullanımı ve diğer forumlara nazaran oldukça seviyeli ortamı yeterli sebeplerdir.

- Hunter nickini seçme sebebin nedir?

Bu nicki seçmemin belli bir sebebi yok aslında, dediğim gibi siteyle BFME sayesinde tanıştığımdan o sıralar oyunda kullandığım nicki seçtim üye olurken.

- Orta Dünya ile nasıl tanıştın?

Yüzüklerin Efendisi beyaz perdeye uyarlandığında adını duymayan kalmadı zaten. Ben o zamanlar 9-10 yaşlarında olsam bile yeteri kadar etkilenmişim demek ki. :)

- The White Tree için ileride yönetici olarak görev yapmayı hiç düşündün mü?

Pek görev adamı değilimdir ; ancak böyle bir teklif gelse geri çevirmem. Çünkü forumda dört yılımı geride bıraktım ve artık neyin nasıl olması gerekti konusunda az çok fikir sahibiyim.

- En büyük hayaliniz ve gerçekleştirmek istediğiniz projeleriniz nelerdir?

En büyük hayalim yurtdışına çıkmak ve pek çok ülke gezmek şuan için. Gelecekte gerçekleştirmek istediğim, ''bunu yapmadan ölmeyeceğim'' dediğim proje ise İtalya turu kesinlikle.

- Forumda unutamadığın bir an, özel bir gün var mı? Varsa neden o gün?

Pek özel bir gün olmasa da başkalarıyla karıştırılıp siteden uzaklaştırıldığım günleri unutamam. O zamanki şaşkınlığımı hala hatırlarım. Ama bunları hiç dert etmedim, yanlış anlaşılmalar olabilir. Hele ki karıştırıldığım adamları tanıyınca iyice hak verdim sıkı tedbirlere. :D

- Şu anda yaptığın işin dışında (hayattaki tüm işler kanuni olsaydı) ne iş yapmak isterdin?

Soru baya tuhaf yalnız. :P Madem her şey yasal, işin vicdanını da bir kenara bırakacak olursak Breaking Bad'e bağlayıp uyuşturucu işine atılırdım. Çok para var çok. Gerisini siz düşünün artık. Sırtına çekmişsin röpteşambırını, bir elinde buzlu viski , diğerinde birinci kalite Küba purosu. Oturmuşssun harıl harıl yanan şömineye karşı, kucağında da bir İran kedisi. (Bak bak bilinçaltına bak.)

- Yalan söylemenin sence uygun olduğu durumlar nelerdir? Beyaz yalan söyler misin, ne söylersin?

Yalan söylemenin uygun olduğu durumlar vardır tabi ki. Her yalan yıkıcı değil, yapıcı olanları da var. Bunun için en bariz örnek sevdiklerini korumak, bir işin dışında tutmak olacaktır. Mesela başına korkunç bir olay bile gelse sırf sevdiklerini telaşa sokmamak için iyi olduğunu söylemek yerine göre gerçeği söylemekten daha iyidir.

- Yaşayamadığın için pişmanlık duyduğun ne var?

Röportajda bu konudan sık sık hayıflanacağım gibi duruyor. Bu soruya da cevabım henüz yurtdışına çıkamamak veya geçtiğimiz sene Erasmus programına başvurmamak olacaktır. Bu sene de üşengeçlikten ölmezsem başvuracağım artık. :D

- Ulaşamadığın biri ile tanışıp sohbet etme olanağın olsaydı bu kim olurdu? Ondan neler öğrenmek isterdin?

Richard Dawkins ile teizmi tartışmak oldukça güzel olurdu şöyle bir düşününce. Veya her ne kadar kemikleri bile toz olsa da Friedrich Nietzsche'nin müthiş felsefelerinden, Karl Marx ve Engels'in ekonomi ve toplum çözümlemelerinden yararlanmak isterdim. Hatta mümkün olsaydı Erdoğan'la da sohbet etmek isterdim, bir insan nasıl başbakan olur da siyasete, halkın isteklerine bu kadar uzak olur, anlayışsız olur anlayabilmek için.

- Hiç kimsenin göremediği bir özelliğin var mı? Varsa neden bugüne kadar gizli kaldı?

Yakın bir zamandan beri hiçbir şey umurumda olmuyor ve ben bunu insanlara yansıtmaktan çekiniyorum. Yani hemen bugün buracıkta ölsem gam yemem o derece. Ne oldu da ben bu kadar hayatı takmaz bir insan oldum onu çözmeye çalışıyorum. :)

- Seni en çok ne kızdırıyor? Bu kızgınlıkla baş edebiliyor musun? Edemiyorsan, neden?

Kızgınlıkla çok güzel baş edebiliyorum ve sahip olduğuma en çok sevindiğim özelliklerimden birisidir bu. Rahat bir şekilde kontrol edebilirim kendimi sinirliyken, aptalca bir hareketle sonuçlanmaz yani. :P Dışarı pek yansıtmasam da beni de kızdıran şeylerin baya uzun bir listesi var elbet. Soruma cevap alamamak , insanların önyargılarını kırmaya çalışmak veya kulaklıkla bir şarkı dinlerken -özellikle de sevdiğim bir şarkıysa- birinin benle konuşmaya çalışması gibi ufak şeyler bu listenin başında gelir. Ha bir de unutmadan açken çok sinirli olurum nedense. (Merhaba Snickers.)

- Forumda seni en çok oyalayan, ilgini çeken bölüm hangisi ve neden?

İlk mesajlarıma bakacak olursanız hep BFME bölümüne atılan ''random'' mesajlar görürsünüz. Ama bunlar sizleri aldatmasın, en çok ilgimi çeken bölümler Gündem ve Genel Kültür'dür. Buralara atılan hiçbir başlığı, yorumu okumadan geçmem ve eğer kendimi zorunlu hissedersem kendi yorumumu bırakırım.

- Orta Dünya'da en sevdiğin, ve en sevmediğin karakterler hangileri, neden?

Turin Turambar'ı tüm kadersizliğine rağmen müthiş işler başardığı için çok severim ve kendisini tüm seride en çok saygı duyduğum karakter olarak tanırım. Onun dışında bilgeliği ve yol göstericiliği ile Gandalf da en sevdiğim karakterlerdendir. Fingolfin'inki de müthiş bir cesaret onu da es geçmemek lazım. Diğer soruya gelirsek pek sevmiyorum diyemesem de Melkor'a çok uyuz olmuştum kitabı okuduğumda. :D

- Yakın bir arkadaşın kanunsuz bir iş yapsa polisi arar mısın?

Adalete son derece önem veririm, ister hakla hukukla ister zorla elde edilsin. Bu yüzden bu arkadaşımın daha çok ne yaptığıyla ilgili veririm kararımı. Eğer yaptığı şeyin mantıklı bir açıklaması varsa ve kanuna aykırı olsa da iyi bir sonuç doğurduysa sır olarak tutarım. Ama kötü sonuçları olan bir eyleme girişirse örneğin (iyi, masum) birinin ölümüne sebep olursa tereddüt etmeden adalete teslim ederim.

- Bir film yapmaya karar versen adı ve konusu ne olurdu?

Adını bilemem ama kesinlikle belli bir takım düzeni, inanışları hatta kişileri eleştiren, yaratıcılığıma güvenebilsem ''South Park tadında olur'' diyebileceğim bir film çekerdim imkanım ve bu yönde isteğim olsaydı. Adını da buna göre sarkastik bir şekilde verirdim elbette. :)

- En sevdiğin yazar kimdir?

J.R.R. Tolkien'i saymazsak Dan Brown'ı çok severim. Kitaplarından çok şey öğrenmişimdir. Bir de isimlerini sayamayacağım kadar çok sayıda, klasik eserlere imza atmış Türk yazarlarımız da var bunların içinde.

- En sevdiğin yönetmen ve oyuncu kimdir?

Bariz bir şekilde Peter Jackson başı çeker. Aykırı tarzından ve estetik vandallığından dolayı Quentin Tarantino'yu da severim yönetmen olarak. Batman serisiyle kalitesini belli etmiş olan Christopher Nolan da sevdiğim bir başka yönetmendir. Erkek oyunculardan en sevdiklerim Edward Norton, Kevin Spacey, Robert Downey Jr. ve Johnny Depp iken kadın oyunculardan ise en çok Natalie Portman, Mila Kunis ve Friends dizisindeki efsane ''Phoebe Buffay'' rolüyle aklıma kazınan Lisa Kudrow'dur.

- Favori sporun, ve takımın nedir?

Futbol dışında sporla içli dışlı değilimdir. Fanatik olmayan, kendi halimde bir Fenerbahçe taraftarıyım.

- En mantıklı bulduğun uğraş nedir?

Dil öğrenmek ve her ne hakkında olursa olsun yeni bir bilgi edinme uğraşı.

- En sevdiğin şarkı ve nedeni?

Aslında sevdiğim, dinlerken beni başka alemlere götüren pek çok şarkı olsa da en sevdiğim şarkı olarak Fade to Black'i görüyorum. Çünkü sözleri oldukça ağırdır ve beni her defasında çok derinden etkiler. Babamı kaybettikten sonra üç ay dinleyemediğimi bilirim. :)

- En sevdiğin renk?

Siyah ve gri tonlarını seviyorum daha çok. En asil renktir siyah tartışmaya kapalı bir şekilde. :P

- Burçlara ve bazı batıl şeylere inanır mısın?

Hiçbir batıl inanca , fala nazara, ine cine inanmadığım gibi burçlara da inanmıyorum ancak yine de burç konusunda açık bir kapı bırakıyorum. Çünkü ben de dahil insanlar burçlarıyla paralel özellikler gösterebiliyor. :)

- En sevdiğin, ve sürekli dinlediğin müzik türü nedir, neden o tür?

Eskiden daha çok ''şeytanlı'' havasındayken şimdi daha klasik türlere geçiş yaptım her rock dinleyicisinin izlediği yol gibi. Hard Rock ağırlıklı olmak üzere, Alternatif ve Progresif Rock, Grunge , Heavy ve makul miktarlarda Thrash Metal dinlerim. Diğer müzik türlerine ise olabildiğince kapalıyım. Ancak bazen beni oldukça şaşırtan güzel pop şarkıları da çıkabiliyor. Rock ve Metal sisteme bir başkaldırıştır ve aynı zamanda çok farklı duygulara hitap eder. Benim gibi müziği sırf ''tempo''dan ibaret görmeyen insanlar için vazgeçilmezdir bu yüzden.

- Şuan ruhunun olmak istediği yer?

Tam olarak burası. İsmi Salar de Uyuni olan Bolivya'daki tuz gölünün özelliği gökyüzünü yansıtan dev bir ayna olması.

- Hayvan besliyor musun, en sevdiğin hayvan nedir?

Evcil hayvanım yok ama hayvanları oldukça çok severim. Kanımı emmek için gözü dönmüş bir şekilde saldıran sivrisinekleri bile öldürmem, en fazla yakalayıp camdan dışarı salarım. :D En sevdiğim hayvan için kedi ile köpek arasından bir seçim yapmam gerekir. Köpeğin sahibine bağlılığı, kedinin ise ''cool'' tavırları benim için kendilerini sevdiren özellikleridir.

- En sevdiğin yiyecek-içecek?

Yiyecek konusunda birçok şey birinciliğe oynar bende. Ama ızgarada pişen bol kekikli bir et (bknz : oruçluyken küfür etmek) en sevdiğim yiyecek türü olsa gerek. En sevdiğim içecek ise kesinlikle , abso-f*cking-lutely buz gibi biradır. Sabit.

- Sevdiğin için her şeyi göze alır mısın?

Çok emin konuşmayayım ama alırım galiba ya. Ya da almam. Belki de alırım. Bilemiyorum. :D

- Hobilerin ve fobilerin nelerdir?

Hobiler konusunda çok sıradanım. Film, dizi izlemek , kitap okumak ve internetten saatlerce araştırma yapmak en büyük hobilerimdir. Diğerine gelirsek, anlam veremediğim bir şekilde böceklere -özellikle çekirgelere- karşı fobim var. Elim ayağım titriyor bana değdiklerinde tiksintiden o derece. :D

- En sevdiğin film hangisi, neden?

En sevdiğimi değil de sevdiğim filmleri sıralayayım, en sevdiğim filmi biliyorsunuz zaten. Yüzüklerin Efendisi dışında Star Wars filmlerini, V for Vendetta'yı severim. Klasikleşmiş, kült filmlerden de çok sevdiğim vardır. Mesela A Clockwork Orange, Leon, se7en, Fight Club ve Requiem for a dream gibi. Yakın zamanlarda çıkmış olan Avatar ve Inception filmlerinin de bende ayrı yerleri vardır.

- ''Hiç sıkılmadan oynarım'' dediğin oyun, veya oyun türü hangisidir, neden?

Oyun türü olarak daha çok RTS ve RPG tercih etsem de aksiyonu bol ve güzel bir senaryoya oturtulmuş FPS ve TPS'ler de elimden geçer mutlaka. ''Sıkılmadan oynanan oyun'' gibi bir şey söz konusu değil benim için. Ancak Bfme 1'i gerçekten çok severim ve uzun zaman oynamasam bile kolay kolay kopamam. Assassin's Creed ve CoD : Modern Warfare serileriyle Dota 2 sevdiğim diğer oyunlar arasındadır. Skyrim'i unutmak ise çok büyük bir ayıp olur, oynadığım ve oynayabileceğim en güzel oyundur kendisi.

Bir röportaj daha burada bitiyor. HysteRia'ya soruları hazırlayıp röportajı yaptığı için ve Hunter'a da verdiği samimi cevaplar ile başlığa renk kattığı için teşekkürlerimi sunuyorum. İyi okumalar.

Başa Dön
  Profil Kullanıcının Güncesini Görüntüle Kişisel albüm  

Gönderilme zamanı: 29 Tem 2013 07:28 pm 
Kuyutorman Elfi
Kuyutorman Elfi
Kullanıcı avatarı
Kara Númenorlular

Tamamen plansız ve ''yaz bunalımı'' ile ortaya çıkan bir röpörtaj oldu ama, olsun. Güzelde oldu yani. Sırada bir kaç merak ettiğim üye de var, devamı gelecek diye düşünüyorum. Oldukça keyif aldım çünkü hazırlarken ve okurken.

Teşekkürler Hunter, ve sana da teşekkürler başlığı sunduğun için Bay Her Şey, Kivi.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 29 Tem 2013 07:48 pm 
Beorning
Beorning
Kullanıcı avatarı
Noldor Sürgünleri

Gayet güzel bir röpörtaj olmuş Hysteria;

Ancak Hunter siteden atılma olayını açarsa güzel olur merak ettim şimdi...

World War Z Kitap İncelemesi
Yapay (Yapma Diller)
Morgul Bıçaklarına Dair

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 29 Tem 2013 07:54 pm 
Kartal
Kartal
Kullanıcı avatarı
Elendilmir

Bana herzaman yardım etmeye çalışan, etmese bile etmek için uğraşan biri. Çok da yardımsever ve severim kendisini gerçekten. Röportaj için teşekkürler. :P

Numenor!

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 30 Tem 2013 10:13 am 
Kuyutorman Elfi
Kuyutorman Elfi
Kullanıcı avatarı
Elendilmir

Sitede ilk günden beri dikkat çeken bir üye sevgili Hunter :) oldukça güzel bir röportaj Elinize sağlık :)

Kendi şiirlerim veya yazılarım
Zamedan#Hasat Ben Şimdi gidiyorum
Zamedan#Hasat Kalem kağıt

Başa Dön
  Profil Kullanıcının Güncesini Görüntüle  

Gönderilme zamanı: 29 Kas 2013 02:32 am 
Yalnız Dağ Cücesi
Yalnız Dağ Cücesi
Kullanıcı avatarı

Üye olduğu ilk günden beri sevdiğim bir kişidir kendisi. Mantıklı ve akılcı yorumlarından ötürü saygıyı kesinlikle hak eden bir üye. Ayrıca profil fotoğrafını Eddie Vedder yaptığından beri beni zayıf noktamdan vurmuştur. Dünyanın en etkileyici seslerinden biridir kanımca.

Başa Dön
  Profil Kullanıcının Güncesini Görüntüle  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
 [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: