The White Tree

..::| Orta Dünya'nın Zirve Noktası |::..

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  1. sayfa (Toplam 3 sayfa)
 [ 58 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 16 May 2011 09:42 pm 
Kuyutorman Elfi
Kuyutorman Elfi
Kullanıcı avatarı
Karanlığın Hizmetkârları

Resim

Minecraft, desenli küplerle inşaat yapmanızı sağlayan basit 3-boyutlu bir oyundur. Program Markus "Notch" Persson tarafından yazılmıştır ve geliştirilmektedir. Java programlama dilinde yazılmıştır. Oyun tarzı, Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon, Dungeon Keeper ve Infiniminer oyunlarından ilham alınarak geliştirilmiştir. Minecraft, 16 Mayıs 2009'da halka açık sürümden önce toplam 1 haftada yazılmıştır ve bu halka açık sürüm TIGSource forumlarında yayınlanmıştır. Ve popülerliğini, dikkate değer ölçüde bu forumdan kazanmıştır. Oyun ilk sürümden beri güncellenmeye devam etmektedir. Kaynak

Oyunun oynanış şekilleri classic, creative, survival ve hardcore olmak üzere 4'e ayrılır.

Classic: Amacınız yoktur oyun size inşa için gerekli olan bütün malzemelerden sınırsız olarak verir.

Creative: Survival ile classic karışımıdır. Bütün eşyalardan sınırsız vardır ve uçabilirsiniz. Ancak bu modda classicin aksine moblar spawn olabilir ve redstone gibi eşyalar kullanılabilir.

Survival:Bunda ise inşa için gerekli olan malzemeleri kendiniz toplamalısınız. Burada zorluk derecesi oyuna karışıyor.
Eğer "Arkamda canavar var mı?" Korkusuyla dolaşmak istemiyorsanız peaceful, canavarlar olsun ancak kolay ölsün istiyorsanız easy, ben normal yaşarım onlar sorun değil derseniz medium ve canavar avcısı olmak istiyorsanız hardı seçin.

Hardcore: Survivalden pek bir farkı yoktur. Sadece oyun en zor derecededir ve ölünce dünyanız otomatik olarak silinir.

MOBLAR

1 - Snow Golem (Kardan Adam)
Yalnızca oyuncular oluşturabilir, kendi kendine doğmaz. Gördüğü düşman moblara kartopu atar ancak hasar vermez.
2 Kar blocku üst üste ve onun üstüne de balkabağı koyarak spawn edilir.

Resmi : Resim

2 - Chicken (Tavuk)
Karsız biomelerde spawn olurlar. 5-10 Dakika arayla rastgele yumurta bırakırlar. Yumurtalarından yavruları çıkar.
Öldürünce tüy, ve tavuk eti elde edersiniz. Yanarak ölünce eti hazır pişmiş olur.

3 - Cow (İnek)
Ormansal biomelerde spawn olurlar. Öldürünce içlerinden deri ve et çıkar. Yakarak öldürürseniz eti hazır pişmiş düşer.
Eğer boş bir kovayla sağ tıklarsanız süt elde edersiniz. Bu sütlerle kek yapabilirsiniz.

4 - Mooshroom (Mantar ineği)
Mantar biomelerinde spawn olurlar. Eğer makasla kırparsanız 2-5 adet kırmızı mantar verirler. Kovayla sağ tıklanımda süt elde edersiniz. Eğer tabakla sağ tıklarsanız mantar çorbası elde edersiniz. Ölünce deri ve et düşer. Yanarak ölürse pişmiş et düşer.

5 - Domuz
Ormansal biomelerde spawn olurlar. Ölürse et, yanarak ölürse pişmiş et verirler.
Eğer saddleniz varsa sağ tıklayıp binebilirsiniz ancak yönetim elinizde olmaz, o nereye giderse oraya gidersiniz.

6 - Koyun
Ormansal biomelerde spawn olurlar. Makasla kırparsanız 2-4 yün elde edersiniz. Yerdeki çimleri yiyerek tekrar yün alabilirler.
Eğer öldürürseniz 1 yün verirler Yünlerden yatak yapıp geceyi geçirebilirsiniz.

Resim : Resim

7 - Squid (Mürekkep balığı)
Denizlerde spawn olurlar. Öldürünce 0-3 mürekkep düşer. Mürekkepler yalnızca yün boyar.
Başka faydası yoktur.

8 - Villager
Sadece kasabalarda spawn olurlar, hiç bir etkileri yoktur.

Resmi:Resim

9 - Enderman
Her yerde spawn olabilir. Eğer siz crosshair (fare işareti)i ona götürmezseniz size saldırmazlar.
Yerden block kaldırabilirler. Hardda çok tehlikeli olup sizi 2 vuruşta öldürebilir.
Ölünce 0-1 Ender Pearl düşürürler. Ender Pearl kısa mesafeli ışınlanma sağlar.

10 - Wolf
Ormansal biomelerde spawn olurlar. Kemik vermediğiniz ve ona vurmadığınız sürece sizinle ilgilenmezler.
0-6 kemik arası evcilleşirler. Evcilleşince size saldıran moblara saldırır, sizi korurlar, başka özellikleri yoktur.

11 - Zombie Pigman (Zombi domuz)
Nether'de spawn olurlar. Siz ona saldırmadıkça size saldırmazlar. Eğer saldırırsanız yakındaki bütün pigmanler size saldırır.
Ölünce zehirli et ve altın külçe düşürürler.

12 - Blaze (Yangın-Ateş)
Nether'de spawn olurlar. Son derece güçlüdürler. Ölünce blaze rod düşürürler. Blaze rod büyülemede kullanılır.

Resmi :Resim

13 - Cave Spider (Mağara Örümceği)
Madenlerde spawn olurlar. Zehirleyici saldırıları vardır. Ölünce örümcek gözü ve ağ düşürürler. Örümcek gözü büyüleme, ağ ise craftingde kullanılır.

14 - Creeper (Argo içeriklidir)
Dünyanın her yerinde spawn olurlar. Kolları yoktur ve patlarlar. Patlamadan önce 1.5 saniye sss diye ses çıkarırlar ki bu sesi duyunca ragequit yapabilirsiniz :) Üstlerine yıldırım düşerse Charged Creeper olurlar ve hasarları 2 katına çıkar.
Ölünce barut düşer ve barutla TNT yapabilirsiniz.

15 - Ghast
Nether'de spawn olurlar. Çok büyüklerdir ve uçabilirler. Size patlayıcı bir top atarlar. Ölünce barut ve Ghast'ın gözyaşı düşer.
Barutu TNT yaparken, Ghast'ın gözyaşını büyüleme yaparken kullanırız.

16 - Magma Cube
Nether'de spawn olur. Kare şeklindedir ve zıplayarak hasar verir. Eğer birini öldürürseniz daha küçükleri spawn olabilir.
Hiç bir şey düşürmezler.

17 - Silverfish
Taş görünümlü bir blocku kırarsanız spawn olurlar. Tek başlarına etkili değillerdir ancak 5'ten fazla olunca kurtulmanız zordur.
Hiç bir şey düşürmezler.

18 - Skeleton (İskelet)
Dünyanın her yerinde spawn olurlar. Tek okçu mobdur. Ölünce 0-2 kemik ve 0-2 ok düşürürler.
Kemiği köpek evcilleştirmede kullanabilirsiniz.

19 - Slime
Yerin çok derinliklerinde çok nadir spawn olurlar. Size zıplayarak hasar vermeye çalışırlar.
Ölünce 0-2 slimeball (yapışkan top) çıkar. Slimeball sticky piston yaparken kullanılır.

20 - Spider (Örümcek)
Dünyanın her yerinde spawn olurlar. Ölünce ağ ve örümcek gözü düşürürler.
Ağı crafting, örümcek gözü de büyülemede kullanılır.

21 - Spider Jockey (Örümcek + İskelet)
Dünyanın her yerinde spawn olabilirler. Yalnız hallerinden tek farkı İskeletin örümceğin üstüne binmesidir.
İkisi ayrı ayrı ölür ek bir eşya düşmez.

22 - Zombie (Zombi)
Dünyanın her yerinde spawn olurlar. En hantal agresif mobdur. İçinden yalnızca zehirli et çıkar.

23 - Boss - Enderdragon.
The End'de spawn olurlar. Oyunun en güçlü mobudur, uçabilirler.
Ölünce ejderha yumurtası düşürürler, ejderha yumurtası hiç bir işe yaramaz, oyunu bitirdiğinizi göstermek için süs olarak kullanabilir, yaptığınız statülerin üstüne koyabilirsiniz. (Like a boss :D )

Resim : Resim

Rehber Videoları :

Playlist olarak: Link

Tek tek:
Spoiler:

10'ar 10'ar koyuyorum, yüklerken fazla kasmasın :)

Spoiler:

Spoiler:

Not: Arkadaşlar, bu channele subscribe olmanızı tavsiye ediyorum, sıkılmadan izleyebileceğiniz videolar geliyor ;)

Yardımcı olabilecek siteler :
Mini eğitimler.
Crafting.
Eşyalar, ne işe yaradıkları.
Bloklar, kodları, ne işe yaradıkları.
Büyüleme
Redstone devreleri.
Grafik paketleri.
Modlar.
Türkçe Minecraft forumu.
Minecraft resmi forumu.

Kaynaklar : Vikipedi
Minecraft Wiki

Konu tamamen benim tarafımdan hazırlanmıştır. Başka sitelerde kullanmadan önce izin isteyiniz.

En son Prince of Ithilien tarafından 11 Şub 2013 04:47 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 6 kere düzenlendi.

Başa Dön
  Profil Kullanıcının Güncesini Görüntüle  

Gönderilme zamanı: 19 May 2011 07:29 pm 
Yalnız Dağ Cücesi
Yalnız Dağ Cücesi
Karanlığın Hizmetkârları

Güzel hazırlamışsınız biraz eksik var böyle geniş bir oyun için. Bende satın almıştım Betadayken(ki hala öyle) iş yerinde oynuyordum. 21. Salonu ve Balin'in mezarını yapmıştım ama artık oynamıyorum.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 25 May 2011 04:39 pm 
Yalnız Dağ Cücesi
Yalnız Dağ Cücesi
Kullanıcı avatarı

Oyunun adını daha öncede duymuştum, oyun henüz beta sürümünde 2.000.000 satmıştı yanlış hatırlamıyorsam. ( Belki de 1.000.000'du yanlış hatırlıyor da olabilirim. :) )

Yazınız oyunu kısaca tanıtmış ve güzel olmuş. Elinize sağlık.

I hated every minute of training, but I said, Don't quit. Suffer now and live the rest of your life as a CHAMPION!

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 03 Oca 2012 11:10 pm 
Kuyutorman Elfi
Kuyutorman Elfi
Kullanıcı avatarı
Karanlığın Hizmetkârları

Konu 1.0.0'a göre güncellenmiştir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Oca 2012 12:52 am 
Yalnız Dağ Cücesi
Yalnız Dağ Cücesi
Kullanıcı avatarı

Çok iyi bir rehber hazırlamışsın.Minecraft oynayıcısı olarak insanları minecrafta bu rehberle direk başlatabileceğini düşünüyorum.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Oca 2012 01:00 am 
Kuyutorman Elfi
Kuyutorman Elfi
Kullanıcı avatarı
Karanlığın Hizmetkârları

Teşekkür ederim, zaten şu anda en büyük isteklerimden birisi aynı anda Orta Dünya ve Minecraft'ı bilen insanlarla tanışmak.
Gerçekten çok az kişi 2'sini aynı anda biliyor Türkiye'de.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Oca 2012 08:36 pm 
Istari
Istari
Kullanıcı avatarı
Karanlığın Hizmetkârları

Iı.... Ben minecraft'a girmeye çalıştım ama pek anlamadım.Siz internet üzerinden mi oynuyorsunuz yoksa torrent'ten falan mı indirdiniz? :D

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Oca 2012 08:40 pm 
Kuyutorman Elfi
Kuyutorman Elfi
Kullanıcı avatarı
Karanlığın Hizmetkârları

İnternet üzerinden 260 kb'lik bir exe indirerek indiriyorum. Bu şekilde girmek için 20 € ödeyip premium almanız gerekiyor.
Diğer şekli korsan, bahsetmeyim.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Oca 2012 10:41 pm 
Kuyutorman Elfi
Kuyutorman Elfi
Kullanıcı avatarı
Noldor Sürgünleri

Ahh şu redstone mucizeleri... En son bir TNT Cannon yaptım. Bir hayli uzağa atıyor. Düzenek hiç hasar görmüyor.Kale yaparken kullanılabilir. Bir örneği Youtube'da var:

En son Nightstalker tarafından 05 Oca 2012 05:02 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Oca 2012 10:48 pm 
Yalnız Dağ Cücesi
Yalnız Dağ Cücesi
Kullanıcı avatarı

Güzel rehber cidden çok zevkli bir oyun ve bence arkadaşlarınızla pvp oynamayı deneyin derim birsinin evini ateşe vermek tavuklarını kesip çiftliğini ezmek çok zevkli tabi sana aynı şey olursa göçebe yaşam tarzı başlıyor onlar kovalıyor sen kaçıyorsun günlük evler tabi sonra intikamını alırsan çok çok daha zevkli:DBiz arkadaşlarla 3 erli gruplarla pvp yapıyoruz baya zevkli oluyor.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Oca 2012 10:57 pm 
Kuyutorman Elfi
Kuyutorman Elfi
Kullanıcı avatarı
Karanlığın Hizmetkârları

Aslında videolar çekip koymayı düşünüyorum eğlenceli şeyleri.
Belki siteden birileri (Önümüzdeki 2 hafta için server kurabilecek birileri) ile beraber video çekip yükleriz.
Ancak şu anda bilgisayarımda 25 FPS'yi zor aldığım için video proğramını bile açamıyorum.
Ancak yakın zamanda bilgisayarım (2. denemede) servisten gelecek o zaman videolar çekmeye başlarım.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 Oca 2012 03:39 am 
Yalnız Dağ Cücesi
Yalnız Dağ Cücesi
Kullanıcı avatarı

Prince of Ithilien demiş ki
Teşekkür ederim, zaten şu anda en büyük isteklerimden birisi aynı anda Orta Dünya ve Minecraft'ı bilen insanlarla tanışmak.
Gerçekten çok az kişi 2'sini aynı anda biliyor Türkiye'de.

Bence vardırda TWT'de takılmıyor olabilirler.Çünkü ben Bilgisayar ile ilgili forumlarda takılıyorum orada minecraftı bilmeyen yok zaten oradan öğrendim.Haliyle şu günümüz türkiyesinde Yüzüklerin efendisini de bilmeyen yok bence sana öyle gelmiştir ben çok adam gördüm bu şekilde olan. :whistling: Server istiyorsanız size güzel bir sever önerebilirim bizim takıldığımız.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 Oca 2012 09:23 am 
Kuyutorman Elfi
Kuyutorman Elfi
Kullanıcı avatarı
Karanlığın Hizmetkârları

Tamam bana özel mesajdan ulaşın beraber oynayalım. :)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 12 Oca 2012 08:21 pm 
Kuyutorman Elfi
Kuyutorman Elfi
Kullanıcı avatarı
Karanlığın Hizmetkârları

1.1 update ile gelen bir özellik : Yeni diller.
Ve bu dillerin arasında Quenya (Elfçe) var :lol:

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 Oca 2012 02:53 am 
Yalnız Dağ Cücesi
Yalnız Dağ Cücesi

1.1 update de türkçe oynayayım dedim ve resmen kahroldum çeviri trolleri işe karışmış ve iğrenç ötesi esprilerle adeta oyunu mahvetmişler

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 Oca 2012 11:51 am 
Kuyutorman Elfi
Kuyutorman Elfi
Kullanıcı avatarı
Karanlığın Hizmetkârları

Evet farkındayım 5. sınıf zihniyetiyle davranan arkadaşlar çeviriyi batırmış.
İğrenç espiriler, argo kelimeler havada uçuşuyor.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 15 Oca 2012 04:28 am 
Yalnız Dağ Cücesi
Yalnız Dağ Cücesi
Kullanıcı avatarı

Cidden az daha uğraşmış olsalardı kapatıcaktım oyunu.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 15 Oca 2012 10:55 am 
Istari
Istari
Kullanıcı avatarı
Elendilmir

İlk gün kendime ufakça bir mağara kazıp kapı, meşale vb. koyup içeride yaşadım. İlk oyunum olduğu için geceleri bayağı bir korkuyordum içeri girecekler diye :D Bir arkadaşım ışık olan yere girmezler dedi diye rahattım biraz. Gündüzleri dışarıdan birşeyler topluyordum geceleri de mağaramı genişletiyordum. Yemek yapmayı bir türlü bulamadım ama bir gün gezerken örümceğe rastlayıp kılıcımla kestim iki tane ağ düştü. Sopayla da ondan olta yaptım hâla denize ulaşıp da balık tutabilmişliğim yok. İçeriye kazarken 6-7 tane 64'lü demir elde etmiştim onlarla sur kurup şehir kurmak istedi canım. Çünkü yemek yapmayı beceremediğimden tarla falan kurarsam sorun kalmaz diye düşündüm. Ama daha surun ufak bir parçasını kurup içine kapı koyup üstüne meşaleler koymuştum ki gece oldu. Ben de hemen mağarama kaçtım. İçeride ufak bir düzenleme yaptım daha hoş gözüksün diye. Sonra envanterimi düzenledim falan gündüz olmasını beklemeye başladım. Birden kapımda bir örümcek olduğunu farkettim. Meşale falan var nasıl geliyor diye düşündüm falan neyse ki merdivenin yardımıyla örümcek daha hiç vuramadan kestim onu. Bir tane de tavuk dolaşıyordu gece o da yumurta atmış onu aldım. Sonra sura devam edeyim derken bir baktım ki -kurduğum sur iki dağı birbirine bağlayıp geçmeyi engelliyordu. Öbür tarafta zıplayıp duran, kafasını gösteren bir creeper var. Daha önce de ormanda creeper görmüştüm uzaktan geri dönmüştüm. Ne yapmam gerekiyor creeper hâla orada suru kırıp girecek diye falan korkuyorum :D Surun üstüne meşale dizmiştim gelmesinler diye üstelik demek ki meşale engellemiyormuş :D

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 15 Oca 2012 11:56 am 
Kuyutorman Elfi
Kuyutorman Elfi
Kullanıcı avatarı
Karanlığın Hizmetkârları

Meşale sadece spawn olmasını engeller içeriye girip dolaşmasını engellemez :)
Ayrıca o creeper için en kolay çözüm Esc'e bas optionsa gir zorluk düzeyini peaceful yap bütün moblar yok olur.
İstersen tekrar açabilirsin mobları.
Ayrıca ilk gün için bayağı güzel gelişmişsin ben hiç video falan izlemediğimden kendime çamurdan ev yapmıştım 2 gün boyunca elimle kazdım her yeri :D

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 15 Oca 2012 12:16 pm 
Istari
Istari
Kullanıcı avatarı
Elendilmir

Yeni oyun açtım eskisinde yaptığım hataları yapmamak için :D Öyle bir yer seçmişim ki kendime hiç domuz falan yok yemek alamıyorum denize de çok uzak :D Şimdi deniz kıyısında ve bol domuzlu bir yerdeyim haram mıdır acaba :D Creeper da zaten duvardan geçemiyor tıkılıp kaldı orada duvarı bir kat daha yükselttim kapıyı da kırıp yerine duvar koydum kalsın orada :D

Düzenleme:
Resim

Böyle pencereler yapsam geceleri dışarıyı izleyebilmek için, yaratıklar girebilir mi?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  1. sayfa (Toplam 3 sayfa)
 [ 58 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: