Gods of Egypt Filminin İlk Fragmanı Yayınlandı • The White Tree

The White Tree

Gerçek Dünyadan Fazlasını Arayanlara

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
 [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 18 Kas 2015 03:41 pm 
Ithilien Kolcusu
Ithilien Kolcusu
Kullanıcı avatarı

Eklenti:
godsofegypttrailer-159719.png
godsofegypttrailer-159719.png [ 519.41 KiB | 442 kere görüntülendi ]

Summit Entertainment'ın yapımcılığını üstlendiği Gods of Egypt filminin ilk fragmanı yayınlandı.

Başrollerinde Gerard Butler ve Game of Thrones'dan tanıdığımız Nikolaj Coster-Waldau'nun yer aldığı filmde Elodie Yung, Brenton Thwaites, Chadwick Boseman ve Courtney Eaton gibi isimler bulunuyor.

Yönetmenliğini "I, Robot" ve "Knowing" gibi filmler ile tanınan Alex Proyes'in üstlendiği filmin konusu ise şöyle:

"Tanrıların hüküm sürdüğü bir krallıkta, insanlar yaşam savaşı için mücadele vermektedir. Set (Gerard Butler) Mısır tahtını ele geçirmiş, barış ve refah içinde yaşayan halkı kaosa sürüklemiştir. Tüm bunlar olurken beklenmedik bir yerden gelen kahraman, dünyayı ve kayıp olan aşkını kurtarmak ister. Bu noktada Bek, (Brenton Thwaites) ünlü hırsız, öne çıkarak bir diğer tanrı Horus (Nikolaj Coster-Waldau) ile işbirliği yapar. Set’e karşı açılan savaş her geçen gün etkinliğini daha fazla hissettirirken; Bet kendini öteki dünyada, cennetlerin birleştiği yerde, tanrılar ve ölümlüler arasındaki kavganın orta yerinde bulur.”

phpBB [video]

Gods of Egypt, 26 Şubat 2016'da vizyona girecek.

Başa Dön
  Profil Kullanıcının Güncesini Görüntüle Kişisel albüm  

Gönderilme zamanı: 18 Kas 2015 07:47 pm 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı
Mitoloji Grubu

Son zamanlarda duyduğum en iyi film haberlerinden biri. Konu olarak zaten mitoloji çok iyi olduğundan oldukça ses getirecektir. Her ne kadar gizemden daha fazla macera türünde öne çıkıyor gözükse de oldukça güzel bir Antik Mısır filmi olacağını umuyorum. Yönetmen kötü değil. Oyuncular da iyi olmuş (Nikolaj Coster Waldau :) ). Bu tür filmler çok vardır ama farklı yönleriyle kendisini öne çıkaracağını umuyorum. Eğer senaryoyu kötü tamamlamazlarsa, efektler, çekimler de iyi gözüküyor. Film bolluğu yaşanan 2016 gibi bir yılda bile beğeni alır. Bekliyoruz.

A Long Time Ago In A Galaxy Far, Far Away...

Pallas :heart: Bellus

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Kas 2015 09:01 pm 
Dol Amroth Şövalyesi
Dol Amroth Şövalyesi

Filmi izlemeyi ama sinemaya gitmeyi düşünmüyordum ta ki filmin doğum günümde çıktığını öğrenince. Ama hala gitmeyi düşünmüyorum ne yalan söyleyeyim, hoş, ben tipindeki bir birinin seveceği bir film ama sinemaya gitmek için beni gaza getirmiyor.

Ve böylece Orta Dünya üzerindeki sayılı olan iki büyük güç savaştı ve iyilik sonsuza kadar hatırlanacak bir savaş ve zafer kazanmıştır öyle ki böylesi bir düşman ordulara bedeldi ve O, Gandalf kendi kudretini ve gücünü göstererek nasıl biri olduğunu unutulmayacak şekilde gösterdi.

Başa Dön
  Profil Kullanıcının Güncesini Görüntüle  

Gönderilme zamanı: 02 Haz 2016 10:15 pm 
Ithilien Kolcusu
Ithilien Kolcusu
Kullanıcı avatarı
Mitoloji Grubu

Başarısız bir film, ne yazık ki. İlk çekileceğini duyduğum andan itibaren sonunun böyle olacağını tahmin etmiştim, Hollywood'un bir sürü vasat filmle yiyip tükettiği antik yunandan sonra sıranın antik mısıra gelmiş olmasına öfkelendim açıkçası. Yüzde doksanı CGI olan bir filmdi şimdi, oyunculuk açısından bir şey diyemeyeceğim bu yüzden. Senaryo ufak tefek sıkıntıları olsa da iyi yazılmıştı diyebilirim, ama en önemlisi, ben kendim bir antik mısır tutkunu olduğum için film boyunca mutlu oldum genel olarak, daha geniş bir egzotik antik mısır müziği skalası beklemiştim, ama olsun bol bol piramit gördük <3

Başa Dön
  Profil Kullanıcının Güncesini Görüntüle  

Gönderilme zamanı: 02 Haz 2016 10:23 pm 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı
Mitoloji Grubu

Ben de bayağı büyük umutla gitmiştim ama çok iyi değildi pek kötü olmasa da.

Yani klasik bir genel kurgusu vardı ama iyiydi de. Çünkü ilginç yapan şey Mısır Mitolojisi içermesi. Ama onu tam yapamamışlar. Bazı efektler iyiydi ve oyunculuklar da kötü değildi. Ama tüm klişeleri içermesi, bunu yaparken etkileyememesi ve pek bir şey olmamasıyla beğeni alamayabilir çok fazla. Belki sadece savaş meraklısı gençler beğenebilir (hatta o bile olmayabilir), ama sinema, genel kalitede başarısız kalır. Bir olay, şaşırtma yoktu yani. O kovalamaca, çarpışmalar başarılı çekilmiş yine de. Ki senaryo derinine gidildiğinde de kötü denilemez aslında. Bu sebeple hoş bir film olmuş.

En çok etkileyen olayı ise Horos'un zamanında kendisinden alınan şeyi geri alma mücadelesi. O sebeple kalplere oturuyor. Kurgu o yönden iyiydi asıl her şeye rağmen.

Anlam veremediğim nokta Anubis'i ve Osiris'i haraç kesiyor gibi göstermişler :roll: . Daha önce bir sinemada mitoloji vakasını Piramitin Laneti'nde görmüştüm. Orada da kahraman klişesine bağlıyorum. (Düzgün yapılmadığında kötü oluyor işte, en başta bahsettiğm o (Ki bu filmde o bile çok kötü değildi aslında, sempatik durabiliyor)) Ama bir gün tamamiyle mitolojiye bağlı bir film görürsek güzel olur asıl. Zaten bu filmin Mısır havası, piramitleri, bazı görsel efektleri (sinemada artık hep çıkan 3D filmlerden kendisini bu konuda gösterenlerdendi) iyiydi. Diğer bu tip konularda çıkmış ve çıkacak filmlerden kendisi iyi anlamda ayırmış genel olarak bununla. Ve o bahsettiğim efsane, etkileyici senaryo kısmı güzel, etkileyici olmuş.

A Long Time Ago In A Galaxy Far, Far Away...

Pallas :heart: Bellus

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
 [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: