Hamza Hamzaoğlu Galatasaray'dan Ayrıldı • The White Tree

The White Tree

Gerçek Dünyadan Fazlasını Arayanlara

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
 [ 9 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 18 Kas 2015 10:04 pm 
Westeros Kralı
Westeros Kralı
Kullanıcı avatarı

Eklenti:
Hamzaoğlu.jpg
Hamzaoğlu.jpg [ 66.9 KiB | 843 kere görüntülendi ]

Geçen sezonu Galatasaray'a sonradan gelip dördüncü yıldızı kazandıran ve üç kupayla sezonu tamamlayan Hamza Hamzaoğlu ile yollar ayrıldı. Beklenmeyen bir ayrılık olduğunu Hamzaoğlu'nun daha dün verdiği röportajdaki sezonun ikinci yarısına yönelik yapılan yorumlarından ve ilgilendiği oyunculardan bahsetmesinden anlayabiliriz.

Kulüpten Açıklamalar

Galatasaray Futbol Takımı Teknik Direktörü Sayın Hamza Hamzaoğlu’nun sözleşmesi, varılan karşılıklı mutabakat çerçevesinde sona erdirilmiştir. Hocamıza bugüne kadar kulübümüze verdiği hizmetler için teşekkür ediyor, kendisine bundan sonraki kariyerinde başarılar diliyoruz.

Hamzaoğlu'ndan Açıklamalar

Galatasaray camiasına bana gösterdikleri güven ve ilk günden beri verdikleri destek için teşekkür ediyorum. Futbolculuk kariyerimden sonra Teknik Direktör olarak da bu camiaya hizmet etmenin, birlikte önemli başarılar kazanmanın onurunu yaşadım. Yarın herkes için yeni bir gün. Yarınların Galatasaray için yeni başarılarla dolu olmasını diliyorum.

----------------------------

Yönetim hangi mantıkla böyle bir karara imza attı anlamış değilim. Şahsen gidişatın en azından bu kadroyla kötü olduğunu düşünmüyordum. Yönetimin uzun süredir yakındığı maddi sıkıntılar yüzünden zaten berbat bir transfer dönemi geçirildi. Takviye yapılması gereken kadrodan iki tane ilk 11 oyuncusu son gün gönderildi ve takım kendini uzun süre toparlayamadı. Taraftarın ve yönetimin, medyanın gazına çok fazla geldiğini düşünüyorum. Uzun süredir ilk defa kâr ederek başarı sağlanmaya başlamıştı. En azından devre arası beklenmeliydi. Böyle yakışmadı.

Ersun Yanal ya da Mustafa Denizli'nin takımın başına geçeceğini tahmin ediyorum. Ligi iyi tanıyan ve şu an boşta olan hocalardan olabilecek en iyi tercihlerdir. Yönetimin ne kadar dengesiz olduğunu hem transfer döneminde hem de bu olayda kanıtlamasıyla olası bir yabancı teknik direktör hamlesinin intihar olacağını düşünüyorum. Hamzaoğlu'nun denge olayından bıkan taraftar önümüzdeki zamanda yönetimin dengesizliğinden bıkacak gibi geliyor bana.

"Ben yalvarmadığım gibi kaçmam da. Robert'ın varisi, Westeros'un gerçek kralıyım. Benim yerim, adamlarımın yanıdır."

Başa Dön
  Profil Kullanıcının Güncesini Görüntüle Kişisel albüm  

Gönderilme zamanı: 18 Kas 2015 10:27 pm 
Yönetici
Yönetici
Kullanıcı avatarı

Daha ilk yarı bile bitmeden gereksiz ve saçma bir hamle oldu yönetim tarafından, ki adam bazı maçlarda Umut ve Sabri ısrarıyla kanser etse de pek de başarısız gitmiyordu.

Umarım Ersun Yanal olur da, uzun yıllar hem keyifli maçlar izleriz, hem de sonuç elde ederiz. Şu anki şartlar altında en iyi teknik direktör bulabileceğimiz.

Tabii her şeyden önce bu yönetimden kurtulmamız lazım. Galatasaray tarihinin en rezil yönetimi zira.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 18 Kas 2015 11:03 pm 
Dol Amroth Şövalyesi
Dol Amroth Şövalyesi

Önceki sezon 3 kupa kaldır. Şimdi de daha sezonu yarılayamadan postalan. Bu yapılanın tek bir açıklaması olabilir. O da daha iyi teknik direktör bulunmasıdır. Umarım öyle de olur. Yoksa :dash:.

Başa Dön
  Profil Kullanıcının Güncesini Görüntüle  

Gönderilme zamanı: 18 Kas 2015 11:51 pm 
Gondor Askeri
Gondor Askeri
Kullanıcı avatarı

Yazık oluyor insanların emeklerine.Yani hemen 1,2 ufak anlaşmazlıkta 1,2 kötü oyunda böyle kolay vazgeçilmemeli birisinden.Yani sonradan gelecek teknik direktör de düşünür acaba beni de bu kadar kolay şutlarlar mı diye.
Türk takımlarındakı büyük problemlerden biri yöneticilerin sözünün biraz fazla geçmesi.Alex bacak bacak üstüne atmış da bilmemne.Olmaz öyle.Milyonlarca fanı olan kulüpler böyle yönetilmemeli.Makul sebepler olmalı birini transfer ederken veya yolları ayırırken.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 19 Kas 2015 12:35 am 
Şef Yönetici
Şef Yönetici
Kullanıcı avatarı

Ben sevindim Hamza Hocanın gönderilmesine. Devrenin bitmesi beklenmeden olması dezavantaj olarak görülebilir ama en azından daha fazla kanser edemeyecek bizi.

Geldiği günden beri çok fazla destekledim, başarısızlık durumunda dahi takımın başında kalsın dedim. Çünkü geldiği zaman konuşmalarıyla çok olumlu bir profil çiziyordu. Ama özellikle 3 kupanın ardından, egosu tavan yaptı, kabul etmek gerekir.

İlk başlarda gayet olumlu bir şekilde aştığı Sneijder mevzusu, oyunculara yaklaşım, yabancılara destek gibi davranışları bu sezondan itibaren, şişen egosu nedeniyle gerçek düşüncelere bıraktı yerini. "evlat" sevdası, yabancı düşmanlığı açıkça takımda kendini göstermeye başladı. Şu an takımın en skorer ismi olan Podolski'nin kötü oynadığı bir maçın ardından "memnun değiliz" diye açıklama yapıp, oyuncuyu taraftarın önüne atarken; her maç boş kaleye gol kaçıran Umut denen herifi daha dün, "takımda Umut kadar mücadele eden oyuncu mu var? Umut'tan memnunum" diye savunması çok yanlış hareketler. Sonra sosyal medyada yapılan eleştiriler umrumda değil gibi taraftara meydan okursan, takımın başında kalamazsın.

Bu arada gönderilmesine sebep olarak yönetimin devre arasında forvet almak istediği, Hamza Hocaya liste verildiği, hocanın da ben forvet istemiyorum, takımdan memnunum demesi olduğu iddia ediliyor. Bu iddialar doğruysa, bu dönemde gönderilmesi gayet doğru bir davranış.

Evlat sevgisi bitirdi kendisini.

Umarım Ersun Yanal gelir takımın başına. En kötü bir Türk teknik adam gelmeli. Ligin ortasında alınacak yabancı bir hoca intihar olur.

Beren mesela, o Silmaril'i Thangorodrim'deki Demir Taç'tan alabileceğini hiç düşünmemişti, ama yine de bunu başardı; üstelik orası bizimkinden daha kötü bir yer ve daha kara bir tehlikeydi. Ama o uzun bir öykü tabii ki; mutluluğu aşıp gidiyor ve eleme, hatta elemden de ötesine uzanıyor. Silmaril de yoluna devam ederek Earendil'e kadar geliyor. Acaba neden bunu daha Önce düşünemedim beyim! Bizde -yani sizde- de o ışığın birazcığı var, Hanım'ın size vermiş olduğu o yıldızcamda! Vay canına, düşününce, biz de hâlâ aynı öykünün içindeyiz! Öykü devam ediyor. Büyük öyküler hiç bitmez mi acaba?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 19 Kas 2015 12:52 am 
Westeros Kralı
Westeros Kralı
Kullanıcı avatarı

Elros demiş ki
İlk başlarda gayet olumlu bir şekilde aştığı Sneijder mevzusu, oyunculara yaklaşım, yabancılara destek gibi davranışları bu sezondan itibaren, şişen egosu nedeniyle gerçek düşüncelere bıraktı yerini. "evlat" sevdası, yabancı düşmanlığı açıkça takımda kendini göstermeye başladı. Şu an takımın en skorer ismi olan Podolski'nin kötü oynadığı bir maçın ardından "memnun değiliz" diye açıklama yapıp, oyuncuyu taraftarın önüne atarken; her maç boş kaleye gol kaçıran Umut denen herifi daha dün, "takımda Umut kadar mücadele eden oyuncu mu var? Umut'tan memnunum" diye savunması çok yanlış hareketler. Sonra sosyal medyada yapılan eleştiriler umrumda değil gibi taraftara meydan okursan, takımın başında kalamazsın.

Podolski konusunda katılıyorum, ben de doğru bulmamıştım konuşmasını. Ama birçok futbolcu gördüğü iyi niyeti suistimal etmeye çalıştı bu açık ve net. Emre Çolak ve Burak Yılmaz'ın oyundan çıktığında Hamzaoğlu'nun elini sıkmaması, Sneijder'in çok kötü oynadığı bir kupa maçında çıkarken tozluklarını fırlatması, Podolski'nin Astana deplasmanında oyundan alınınca şişeleri tekmelemesi. Hırs falan değil bu, tamamen şov. "Emre yapıyor, ben neden yapmayayım?" diyen Burak olunca, Sneijder de onu görüp yapıyor ve hatalar zinciri başlıyor. Kim Fatih Terim varken böyle yapabilirdi? Bu insanın iyi niyetini kullanmaktır başka bir şey değil. Futbolcular dahil kimse ak kaşık değil.

Şunu da söyleyeyim. Yerli hocalar arasından şu ana kadar gerek Türk oyuncularla gerekse yabancı oyuncularla en iyi anlaşan hocalardan biriydi Hamzaoğlu. Futbolcular böyle bir adamı da zor bulur. Sneijder'in bu konuda Mourinho benzetmesini unutmayalım.

Umut'u savunması son zamanlarda Burak'ın "alternatifim yok" tarzı oynadığı berbat futboldan kaynaklandığını zannediyorum. Her ne kadar Sabri ve Umut yüzünden son maçlarda ciddi puan kayıpları yaşansa da bir teknik direktör görevinden almak için yeterli sebep değil bunlar. Yönetim saçma sapan Ibrahimovic haberlerini 3 ay yalanlamadığından dolayı zaten gereksiz bir baskı görmüştü teknik direktör, bir de böyle olaylarda yalnız bırakıldı.

Elros demiş ki
Umarım Ersun Yanal gelir takımın başına. En kötü bir Türk teknik adam gelmeli. Ligin ortasında alınacak yabancı bir hoca intihar olur.

Ersun Yanal çalıştırdığı takımlarda hep iyi futbol oynattı ama Galatasaray'a pek uymaz gibi geliyor bana. Fenerbahçe kariyeri, zamanında Galatasaray'la yaşadığı sorunlar falan taraftar pek hoş karşılamaz. Şu an en iyi aday Mustafa Denizli gibi görünüyor, bakalım.

"Ben yalvarmadığım gibi kaçmam da. Robert'ın varisi, Westeros'un gerçek kralıyım. Benim yerim, adamlarımın yanıdır."

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 23 Kas 2015 11:19 pm 
Yönetici
Yönetici
Kullanıcı avatarı

Muhtemelen Galatasaray'la yaşadığı bir takım sıkıntılardan ötürü Ersun Yanal'a yanaşmadılar, ama Mustafa Denizli de en sevdiğim teknik direktörlerden biri ve böyle zamanlarda iyi işler yapabilecek sayılı kişilerden. Prandelli gönderildikten sonra da kendisini görmek istemiştim takımın başında.

Bakalım, umarım başarılı olur. Yaşı itibariyle ne kadar süre takımın başında kalabileceği (çok yaşlı değil gerçi), sağlık sorunları nedeniyle bir sıkıntı olup olmayacağı şu an için soru işareti olsa da, umutluyum kendisinden.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 23 Kas 2015 11:26 pm 
Türük Budun Eşiding
Türük Budun Eşiding
Kullanıcı avatarı
Mitoloji Grubu

Taraflar arasında bir görüşme olacağını birinci ağızlardan duymuştuk zaten. Bende umutluyum, Mustafa Denizlinin takımı toparlayacağına inanıyorum.

Spoiler:
b.ğ.f.6.d.c.c.2.3.g.ç.0.6.ç.3.e.0.d.ç.a.b.0.g.f.a.a.a.3.6.2.d.f (:

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 24 Kas 2015 12:07 am 
Westeros Kralı
Westeros Kralı
Kullanıcı avatarı

Şu an Galatasaray'ı toparlayabilecek biri varsa bu kişi kesinlike Mustafa Denizli'dir. Öncelikle Süper Lig'i çok iyi tanıyor ve uzun süredir de yorumculuk yaptığından ligin şu anki durumunu da çok iyi biliyordur. Winner olmasına güveniyorum. Aynı durumdaki Beşiktaş'ın başına gelip sezonu 2 kupayla bitirmişti. Karakter olarak da çok iyi bir insan.

Kendisi devre arası 1-2 transfer ister gibi geliyor. Kulübün muhabirliğini yapan birçok kişi hatta eski sporcular, çok büyük bir ihtimalle UEFA'dan ceza geleceğini söylüyor. Durum bu kadar kötüyken anca Süper Lig ayarında 1-2 oyuncunun geleceğini tahmin ediyorum. Denizli, zamanında Yusuf Şimşek gibi devre arası transferleriyle harikalar yaratmıştı Beşiktaş'ta.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
 [ 9 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: