Ginevra ''Ginny'' Weasley • The White Tree

The White Tree


Gerçek Dünyadan Fazlasını ArayanlaraTüm zamanlar UTC + 3 saat
Sponsorlu Bağlantılar

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
 [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajMesaj Başlığı: Ginevra ''Ginny'' Weasley
Gönderilme zamanı: 26 Eyl 2015 05:07 pm 
The Last Faithful
The Last Faithful
Kullanıcı avatarı
Mitoloji Grubu


Çevrimdışı
Eklenti:
Ginnny.jpg
Ginnny.jpg [ 30.52 KiB | 590 kere görüntülendi ]

Künye:
Doğum Tarihi / Yeri: 11 Ağustos 1981 / Büyük Britanya
Kan Durumu: Safkan
Medeni Hal: Evli (Harry Potter)
Ünvan: Arayıcı
Saç / Göz Rengi: Açık Kırmızı / Parlak Kahverengi
Patronus: At
Meslek: Daily Prophet Muhabiri
Hane: Gryffindor


Ginevra ''Ginny'' Weasley, Weasley ailesinin yedinci ve son çocuğudur. 1992-1999 yılları arasında, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulunda öğrenim görmüştür. Hogwartsta, Gryffindor hanesine mensuptu. Hogwartstaki ilk yılında, Lucius Malfoy tarafından çantasına konulan Tom Riddle'ın günlüğü onu ele geçirdi ve Sırlar Odasını açtı. Daha sonraları, Harry Potter tarafından kurulan Dumbledore'un Ordusuna katıldı. Hortkuluk Avı sırasında, Neville ve Luna ile birlikte, Dumbledore'un Ordusunu diriltti. Bunalrın dışında iyi bir Quidditch oyuncusuydu. İkinci Büyücülük Savaşından sonra, Quidditch Oyuncusu oldu. Quidditch oyunculuğundan emekli olduktan sonra ise, Daily Prophet muhabiri olmaya karar verdi. 2000'li yılların başında, Harry Potter ile evlendi ve üç çocuk sahibi oldu.

Biyografi


Ginny Weasley, Birinci Büyücülük Savaşı'nın bitiminden, dayıları Fabian ve Gideon Prewett öldürülmeden kısa bir süre önce doğdu. Ginny ailesi ile birlikte Kovuk adı verilen küçük bir evde yaşadı. Kardeşlerinin Quiddtich'e olan ilgisine rağmen, onun Quidditch oynamasına izin verilmedi. Altı yaşından itibaren, ailesinin süpürge dolabını buldu ve gizlice uçmaya başladı. Bu olay kendisi ağzından kaçırana kadar ortaya çıkmadı. Ginny Harry'nin yanında her zaman oldukça utangaçtı. En genç kardeşi Bill Hogwarts'a başladığından beri, Hogwarts'a gitmeyi iple çekiyordu Ginny. 1 Eylülde, annesi Molly ile birlikte kardeşlerine eşlik etmek için Londra'ya gitti Ginny. Kardeşlerini uğurlarken, ünlü Harry Potter'ı gördü.

Harry'yi gördükten ve eve döndükten sonra, Harry'ye karşı bir şeyler hissetmeye başladı ve bütün yaz boyunca onun hakkında konuştu. Harry Fred ve George'un yardımı ile Kovuk'a geldiğinde, oldukça utandı ve odasına kaçtı. Daha sonra, Hogwarts'a kabul mektubu geldi. Ailesinin maddi durumu yüzünden, Ginny'nin bir çok elbisesi ve kitabı ikinci el olmak zorundaydı. Flourish ve Blotts'ra, Lucius Malfoy Weasley ailesine hakaretler savurmaya başladı. Malfoy'a göre, safkan olmalarına rağmen, Mugglelara benziyorlardı. Bu sırada patlak veren kavgada, Tom Riddle'ın günlüğünü, Ginny'nin kitaplarının arasına gizlemeyi başardı.

Ginny, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okuluna 1 Eylül 1992'de başladı. Tıpkı bütün Weasleyler gibi, Gryffindor hanesine seçildi. Daha sonra, kitaplarının arasına gizlenmiş olan günlüğü buldu ve ona yazmaya başladı. Günlüğe, kardeşlerinin ona ne kadar kötü davrandığını, okula ikinci el ekipmanlar ile gelmek zorunda olduğunu, Harry'nin onu asla sevmeyeceğini anlattı. Böylece Ginny yavaşça Tom Riddle'ın etkisine girmeye başladı. Hasta olmuş gibi görünüyordu. Abilerinden Percy, onu soğuk algınlığı iksiri içmeye zorladı. Tom Riddle onu Sırlar Odasını açmaya ve içindeki Basiliski serbest bırakmaya zorladı. Basilisk daha sonra Argus Filch'in kedisi Mr Norris'i taşlaştırdı.

Norris'e yaptıklarından dolayı üzgündü. Daha sonraları odayı iki kere daha açtı ve Colin Creevey ile Justin Finch-Fletchley'in taşlaşmasına neden oldu. Gittikçe daha üzgün hale geldi ve günlüğe delirmeye başladığını itiraf etti. Cadılar Bayramında, cübbesinde horoz tüyleri dolu bir biçimde uyanmıştı ve Colin saldırıya uğramıştı. Ginny bütün bu olanların onun kontrolünde olduğunu, insanlara onun saldırdığını düşünüyordu.

Kardeşleri ile birlikte yılbaşını Hogwartsta geçirdi. Daha sonraları günlükten şüphelenmeye başladı. Günlüğü Mızmız Myrtle'ın tuvaletine fırlattı ve ondan kurtulmaya çalıştı. Günlükten kurtulduktan sonra, Harry'yye anonim bir aşk mektubu yolladı. Acnak bu mektup Harry'nin eline Ginny'nin önündeyken ulaştı. Bunun üzerine Harry çantasını düşürdü ve içindekiler yere saçıldı. Ginny orada günlüğü gördü ve daha sonra günlüğü Harry'den gizlice aldı. Bunu yapmasının nedeni, Harry'nin ona olan aşkını ve Herkese onun saldırdığını öğrenmesini istememesiydi. Günlüğü aldığında, bir kez daha Voldemort'un etkisine girdi ve Penelope Clearwater ile Hermione Granger'a saldırdı ve onların taşlaşmasına neden oldu.

Ginny ona olanları anlatmayı denedi ancak Percy sözünü kesti. Tom bunun üzerine oldukça sinirlendi ve onu Sırlar Odasına gönderdi ve duvara bir veda mesajı yazdırdı. Tom, Harry'nin onu kurtarmaya geleceğini biliyordu. Odada Ginny'den beslendi ve kendisini gerçek bir beden yapmayı başardı. Ginny ise bitkin düşmüş, bayılmıştı. Harry ve Fawkes'ın yardımı ile birlikte kurtuldu ve olanlar esnasında büyü etkisinde olduğundan dolayı, ceza almadı. Hastane kanadında iyileştirildi ve ailesi ile birlikte Hogwarts'a geri döndü.

Eklenti:
Weasleys.jpg
Weasleys.jpg [ 318.45 KiB | 590 kere görüntülendi ]


Daily Prophet Büyük Çekilişinden 700 Galleon kazanan Weasley ailesi, 1993 Yazını geçirmek için Mısır'a, Bill Weasley'in yanına tatile gittiler. Okulun başlamasından önceki gün, ailecek Çatlak Kazanda kaldılar. Hogwarts Treninde, kardeşlerinden ayrıldı çünkü tren ruh emicilerin saldırısına uğramıştı. Karanlıkta Harry, Ron, Hermione ve Remus'un olduğu kompartımanı buldu. Ruh emici saldırısından en çok etkilenen o oldu çünkü aklına günlük ile yaşadıkları gelmişti. Hermione onu teselli edene kadar titremeye devam etti.

1994 yazında Ginny Hermione ile birlikte oldukça fazla zaman geçirdi. Hermione Quidditch turnuvası için Kovukta kalıyordu. Ginny odasını Hermione ile paylaşıyordu. Quidditch Kupasında da aynı çadırı paylaştılar. Hermione onun Harry'ye olan ilgisinden habersiz olarak ona Harry'nin etrafında rahat davranmasını söylüyordu. Ginny bu söze uydu ve onlar ile zaman geçirmeye başladı. Quidditch Dünya Kupasının Finaline katıldı ve tıpkı diğer insanlar gibi o da öüm yiyenlerin saldırısına oldukça şaşırdı.

Ginny daha sonradan Hogwarts'a döndü. Bu esnada Üçbüyücü Turnuvası yapılıyordu, ancak dördüncü sınıflardan olmadığı için, daha büyük bir öğrenci onu davet etmediği sürece turnuvayı izleyemezdi. Viktor'un teklifini kabul eden Hermione tarafından reddedilen Neville, baloya gidebilmek için ona teklif etti. Ginny bu teklifi arkadaş olduklarını söyleyerek kabul etti. Harry Cho'ya teklif ettiğinde oldukça üzülmüştü ancak Cho, Cedric Diggory'nin teklifini kabul etmişti. Ginny Harry ile gidebileceğini bilse de, Neville'e olan sözünü tuttu ve baloya onunla katıldı. Baloda Michael Corner ile tanıştı ve onunla çıkmaya başladı.

1995'te Voldemort'un geri döndüğünün anlaşılması ile birlikte, ailesi yeniden düzenlenen Zümrüdüanka Yoldaşlığının önemli üyeleri oldu. Yoldaşlığın merkezi 12 Grimmauld Meydanı idi. O da Hermione ile birlikte oraya taşındı ve oranın temizlenmesinde annesine yardım etti. Burada kendisine bir abla gibi davranan Nymphadora'dan Sirius hakkındaki gerçekleri öğrendi. Micheal Corner ile olan ilişkisi ve Hermione'nin de tavsiyeleri doğrultusunda, artık Harry'nin yanında daha önceleri olduğu gibi utanmıyordu.

1995 Eylülünde, kardeşleri ile birlikte Hogwarts'a geri döndü. Bu tren yolculuğu esnasında Ginny Harry ve Neville'i kendisiyle yaşıt bir Ravenclaw olan Luna Lovegood ile tanıştırdı. O yıl okula gelen yeni KSKS profesörü Dolores Umbridge, derslerin artık sadece pratik üzerinden yapılacağını söylediğinde, birçok öğrenci Domuz Kafasında toplandı. Ginny ise grup için bir ad bulmuştu bile, Dumbledore'un Ordusu.

Toplantılarda, yok etme ve silahsız bırakma büyülerindeki refleksleri ve yeteneği ile dikkat çekti. 1995 Sonbaharının sonunda, Harry Fred ve George Malfoy'a saldırmaktan dolayı ömür boyu Quidditchten men cezası aldı. Bunun üzerine Ginny takımda arayıcılık yapmaya başladı. Harry kadar olamasa da, takımının yenilmemesini sağlamayı başarabildi. Mutlu olması gereken bir zamanda, yılbaşında, Nagini Yoldaşlık adına gizli bir görevde olan babasına saldırdı. Harry ve diğerleri ile birlikte bir anahtar yardımıyla hemen Grimmauld Meydanına gönderildi. St. Mungo'da babasını görünce ona sarıldı. Harry ise odasına kapanmış, herkes ile ilgisini kesmişti. Arthur Weasley'e kendisinin saldırdığını, Voldemort'un onu kontrol ettiğini düşünüyordu. Hermione onu saklandığı yerden çıkardı ve Ginny ve Ron'un yanına götürdü. Ginny ise hala günlüğü unutamamıştı. Ginny yılbaşını Grimmauld Meydanında geçirdi ve babasını ziyarete gitti. Bu ziyaretinde Hermione ve Ron ile birlikte Neville'in ailesi hakkındaki gerçeği öğrendi, Harry ise bunu çok önceden biliyordu ancak onlara söylememişti. Ginny ona burada Voldemort tarafından ele geçirilmediğinden emin olduğunu söyledi.

Harry Sirius'un işkence gördüğü hakkında görüler görmeye başladığında, Ginny ve Neville üçlüye yardıma geldiler. Harry Dolores'in odasındaki şebekeyi kullanarak Sirius'a ulaşmaya çalışıyordu. Ron Dolores'i oyalarken Ginny ve Neville koridor'a kimseyi almıyorlardı. Burada Dolores tarafından yakalandılar. Dolores Harry'yi Cruicatus laneti ile konuşturmakla tehdit edince Hermione ona yalan söyleyerek Yasak Orman'a götürdü ve oradan Testraller ile Londra'ya uçtular. Sirius burada değildi ancak Ron Harry hakkındaki kehaneti buldu. Kehaneti raftan aldığı anda etraflarını birçok ölüm yiyen sardı. Bunun üzerine Reducto lanetini kullandıalr ve kaçmaya başladılar. Bu koşuşturma sırasında Ginny Luna ve Ron diğerlerinden ayrılmışlardı. Bir ölüm yiyen Ginny'yi yaralamıştı ve Luna onu korumaya çalışıyordu. Daha sonra Zümrüdüanka Yoldaşlığının yardıma gelmesi ile dikkatleri dağıldı. Savaştan sonra hastane kanadında Madam Pompfrey tarafından iyileştirildi.

Beşinci senesinde, Zacharias Smith'i lanetledi ve bundan etkilenen Slughorn onu kulübüne davet etti.Daha sonra Harry'nin kaptanı olduğu Gryffindor Quidditch takımında kovalayıcı oldu ve attığı goller ile takımının kazanmasını sağladı. Daha sonra ise, Dean Thomas ile birlikte yılbaşı partisine gitti. Daha sonraları ise Harry'nin Malfoy'a yaptığı Sectumsempra büyüsü konusunda Harry'yi savundu ve yılın son maçını kaçırmasına neden olan bir ceza aldı. Daha sonra Malfoy tarafından Hogwarts'a sokulan ölüm yiyenler ile savaştı. Amycus Carrow ile savaşasına rağmen içtiği şans iksiri sayesinde yara almadan kurtuldu. Daha sonra Harry'yi Dumbledore'un cesedinden ayırdı ve hastane kanadına gitti. Daha sorna olan bütün olaylara rağmen SBD'lere katıldı. daha sonra Harry Voldemrot'un zarar vermesinden korkarak Ginny'den ayrıldı. Daha sonraları Gabrielle Delacour ile birlikte Bill ile Fleur'ün düğününde nedimelik yaptı. Düğün baskına uğradığında hepsi sorgulandılar ancak Safkan oldukları için zarar verilmedi.

6. Senesinde Neville ve Luna ile birlikte Dumbleodre'un Ordusunu diriltti ve Gryffindor'un kılıcını çalmaya çalıştı. Bu yüzden Snape onun bütün Hogsmeade gezilerini iptal etti. Üçlü 1 Mayısta kalan Hortkulukları aramak için geri döndüğünde, Neville ve diğer DO üyeleri tarafından karşılandılar. Ginny reşit değildi, bu yüzden İhtiyaç Odasında kalacaktı. Harry oraya Diadem'i aramak için geldiğinde ondan dışarı çıkmasını istedi. Böylece serbest kalan Ginny , savaşa katıldı. Daha sonra Harry'nin cansız bedenini gördüğünde büyük bir kedere boğuldu. Neville Nagini'yi öldürdüğünde, savaşa devam etti ve Ginny - Luna ikilisine yardım ederek Bellatrix ile dövüştü. Neredeyse kıl payı ıskalayan bir ölüm laneti sonrasında Molly Weasley onu yana çekti ve Bellatrix'i yendi.

İkinci Büyücülük Savaşı bittiğinde, Harry ile Ginny evlendi ve üç çocuk sahibi oldular. [James Sirius (2004), Albus Severus (2006), ve Lily Luna (2008)] Ginny profesyonel bir Quidditch oyuncusu oldu, daha sonra ise emekli oldu.


Başa Dön
  Profil Kullanıcının Güncesini Görüntüle Kişisel albüm  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
 [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafirBu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  


Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group