LEGO Harry Potter: Years 1-4 • The White Tree

The White Tree

Gerçek Dünyadan Fazlasını Arayanlara

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
 [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajMesaj Başlığı: LEGO Harry Potter: Years 1-4
Gönderilme zamanı: 05 Tem 2010 06:05 pm 
Ithilien Kolcusu
Ithilien Kolcusu
Kullanıcı avatarı
Mitoloji Grubu

Resim
TPS bakış açısına sahip oyunumuza, İngiltere'deki bir barda başlıyoruz ve kısa süre sonra Diagon Yolu'na adım atıyoruz. Burası okulda kullanmak zorunda olduğumuz malzemeleri alacağımız yer. Asalar, baykuşlar, kitaplar, yeni bir Nimbus 2000 süpürge ve bankalar... Hagrid'ten aldığımız ilk direktifler doğrultusunda kendimizi büyü dünyasına hazırlıyoruz. İlk izlenim her zaman önemlidir ve bu, yeni Harry Potter oyunu için de geçerli. Görseller gerçekten etkileyici. Kitapta yazılanları bu kez Lego temasıyla görmek, üstelik rengarenk olarak görmek çok güzel. Zaten hiç bir yön belirtisine ihtiyaç duymadan yapacaklarınızı ve gidecek mekânlarınızı kolayca seçiyorsunuz.
Resim

Maceramız ilk etapta Hogwarts ve çevresinde geçiyor. Görmemiz gereken yerler, çözmemiz gereken sırlar ve bulmamız gereken gizler var. Henüz büyücü olarak pek de yetenekli sayılmayız. Bir okulda olduğumuza göre, öğrensek hiç de fena olmaz. Bir yandan görev yaparken, diğer yandan da derslere girerek yeni büyü teknikleri hakkında bilgiler alıyoruz. Bunlar da yeni görevlerde işimize fazlasıyla yarıyor. Dört filmi de göz önüne aldığımızda, daha gideceğimiz birçok farklı mekân, katılacağımız birbirinden farklı dersler ve görevler var. Quidditch'i de unutmamak gerekli. Az evvel de belirttiğim gibi oyunumuz, filmlerdeki sahnelerden fazlasıyla kullanmış. Hemen hemen aynı olmakla birlikte bazı unsurlarda da farklılıklara gitmiş. Bu farklılıklar, genellikle oyuncuyu güldürücü nitelikte olduğu için bence tam hedef olmuş.
Resim
Hem oyun, hem de Lego animasyon film

Lego Harry Potter: Years 1-4'ü, oyun olmasının yanında ayrıca bir film olarak da görebiliriz. 4 sinema filminin bir araya getirilerek özetlenmesi ve işin içine her türlü mizahi unsurun katıldığı bir film. Her bölümde yönetebildiğimiz birden fazla karakter var; Ron, Hermonie, hatta Ron'un faresini bile kontrol edebiliyoruz. Tuşlar yardımıyla karakterler arası geçişler yapabiliyor, karşılaştığımız soruna göre en uygunuyla hareket edebiliyoruz. Diyelim ki önümüz tamamen kapalı ve diğer tarafa geçmemiz gerekiyor. Devreye Ron'un faresini sokuyoruz ve ufak delikten öteki tarafa geçerek düğmeye basıp bize yeni bir kapı açıyor.
Resim

Yapımcılar, oyuna hayli eğlenceli ve güzel bulmacalar eklemiş. Bunlar kolaylıkla üstesinden gelinebilecek ve çözmesi kısa süren işlemler. Lego'lardan merdivenler yapmak, size gösterilen şekilde şekilleri sıralamak, hatta bir şovalye heylekinin poposunu yakmak... Çevreyle etkileşim hat safhada. Hemen her tür objeyle etkileşime girebiliyor, yerlerini değiştiriyor, kırıp bozabiliyoruz. Böylelikle çıkan altın ve Lego parçalarını toplayarak puanlar kazanıyoruz. Puanlarımızla da yeni açıklan ekstraları satın alabiliyoruz. Bir enerji içeceği örneğin.
Resim

Gelelim kötü yanlara. Oyunumuzda birden fazla karakteri kontrol edebiliyoruz dedik, ama bu o kadar da kolay değil. Kontrollere alışabilmeniz için biraz zaman geçmesi gerekiyor ki, bu dilimin pek zevkli olduğunu söyleyemeyeceğim. Arkadaşınızla birlikte oynamayı denerseniz, o zaman daha fazla keyif alacaksınızdır.
Resim
Harry Potter'ın görselleri gayet iyi. Daha önce defalarca beyazperdede izlediğimiz karakterlerin bu kez karşımıza birer Lego ürünü olarak çıkması, gayet sempatik ve oyunda yer alan mizahi unsurlarla da gayet komik olmuş. Hogwarts, Diagon Yolu, Karanlık Orman gibi mekânlar gayet hoş tasarlanmış.

İşitsel yönlere geldiğimizde onlar da gayet başarılı. Film serisinden alınan müzikler, zaten büyülü ortama kolaylıkla adapte olmamızı sağlıyor. Bunun yanında konuşmayan karakterlerimiz, dertlerini, sıkıntılarını ve sevinçlerini anlatmak için bir takım mimik ve sesleri kullanıyor, ki bu da gayet hoş.
Resim
Alın, oynayın

Sonuca gelirsek, gerçekten kaliteli bir oyun. Kontrollerdeki bazı sıkıntıları bir kenara bırakıp, oyuna biraz zaman verirseniz, fazlasıyla eğleneceğinizi düşünüyorum. Eğer ilk 4 filmi de izlediyseniz, oyunda yaşanan her olaydan da zaten haberdar olacak ve değişiklikleri de kolaylıkla fark edeceksiniz. Çıkmış tüm Harry Potter oyunlarını oynamış biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki, her yönden en iyi HP oyunu bu.
Video
phpBB [video]

Sistem Gereksinimleri
Intel Core 2 Duo E6400 2.13 GHz veya AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4800+ ve üstü işlemci, Geforce 8600 GTS 512MB veya ATI Radeon HD 5570 ve üstü ekran kartı, 1 GB RAM, 4.5 GB boş sabit disk.

Kaynaklar

Başa Dön
  Profil Kullanıcının Güncesini Görüntüle  

Okunmamış mesajMesaj Başlığı:
Gönderilme zamanı: 05 Tem 2010 06:10 pm 
Hisar Muhafızı
Hisar Muhafızı
Kullanıcı avatarı

Çok komik görüntüleri var. :D.Paylaştığın için teşekkür ederim.Aslında harry potter'in birçok oyunu var.Birini oynamıştım.Ama hiç sevmedim bu oyunda güzele benzemiyor.Ama emek harcamışsın sağol :)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 19 Kas 2014 09:50 pm 
Akağaç Süvarisi
Akağaç Süvarisi
Kullanıcı avatarı

Ben indirdim süpürgeleri uçurmak çok zevkli ondan sonra animasyonlar filan güzel sayılabilir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Ağu 2015 02:10 pm 
Dol Amroth Şövalyesi
Dol Amroth Şövalyesi
Kullanıcı avatarı

Lego oyunları artık bana baya keyif vermeye başladı komik mizahları özellikle hoşuma gidiyor

Başa Dön
  Profil Kullanıcının Güncesini Görüntüle Kişisel albüm  

Gönderilme zamanı: 14 Ağu 2015 12:57 pm 
Ithilien Kolcusu
Ithilien Kolcusu
Kullanıcı avatarı

Hiçbir zaman % 100 tamamlayamadığım oyun. 3. sınıfın bir bölümünde donup kalıyordu :evil: Yine de Hogwarts koridorlarında dolaşmanın verdiği keyif oldukça büyüktü. En sevdiğim ve en başarılı lego oyunlarından. Haa bide Snape'in karakterini açacağım diye canım çıkmıştı onu hatırladım :lol:

Başa Dön
  Profil Kullanıcının Güncesini Görüntüle Kişisel albüm  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
 [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: