Forum Kuralları • The White Tree

The White Tree


Gerçek Dünyadan Fazlasını ArayanlaraTüm zamanlar UTC + 3 saat
Sponsorlu Bağlantılar

Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
 [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajMesaj Başlığı: Forum Kuralları
Gönderilme zamanı: 01 Eki 2006 05:45 pm 
Yönetici
Yönetici
Kullanıcı avatarı


Çevrimdışı
Forum Kuralları:

Genel Ahlak Kuralları

The White Tree forumları içerisinde, sohbet kutusu ve özel mesajlarınızda ayrıca The White Tree yönetimince oluşturulmuş diğer platformda (Facebook grubu, YouTube kanalı v.b.) genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri / kurumları küçük düşürücü, ırkçı, seksist ifadeler ve sözler kullanamazsınız.

Saygı

Forum içerisinde attığınız mesajlarda saygılı olmalısınız. Tanımadığınız, kişisel ilişkiniz olmayan kişilere hacı, hoca, kardeş, aga, kanka, panpa gibi ifadeler kullanmamalısınız.

Tek Kişi, Tek Hesap

Bir kişinin yalnızca bir hesabı olabilir. Birden fazla hesap açarsanız bu tarafımızca kolayca tespit edilebilir. Evinizde forumumuza üye başka bir kişi (örneğin kardeşiniz) varsa yönetimi bu konuda bilgilendiriniz.

Reklam

Salt reklam içerikli mesajlar atmak ve forum üyelerine özel mesaj yoluyla reklam yapmak kesinlikle yasaktır. Bu tarz bir durumla karşılaştığınızda The White Tree yönetimini bilgilendiriniz.

İllegal Paylaşım

Forum içerisinde, haklarına sahip olmadığınız dosyaların paylaşımı ve c.r.a.c.k paylaşımı yasaktır. Legalliğinden emin olmadığınız bir dosya paylaşacağınız zaman bir Yetkili ya da Yöneticiye başvurun.

Türkçe Kullanımı

Forum içerisinde MSN dili diye tabir ettiğimiz, bozuk Türkçe kullanımı yasaktır. Mesajlarınızda olabildiğince düzgün bir dil kullanınız.

Forum Polisliği

Bir üye başka bir üyeyi kesinlikle forum üzerinden uyaramaz (yalnızca kibarca bir hatırlatma yapabilir). Eğer kural dışı bir durum görürseniz bunu vakit kaybetmeden bir yetkili ya da yöneticiye bildiriniz veya bildirim fonksiyonunu kullanarak şikayette bulununuz, kendiniz kesinlikle üye ile polemiğe girmeyiniz.

Sade, Anlaşılabilir Mesajlar

Mesajlarınızın tamamını kapsayacak şekilde gereksiz yere renk, boyut, kalınlık, ifade gibi efektler kullanamazsınız. Mesajın veya başlığın tamamını büyük harflerle yazamazsınız. (Büyük harflerle yazı yazmak nette bağırmak anlamına gelir ve göze hoş gözükmez). Ayrıca başlıklarınızda açıklayıcı olmalısınız. Başlığınız mesajın içeriği ile ilgili bilgi vermelidir. Hiçbir açıklayıcılığı olmayan "yardım edin", "lütfen dikkat", "acil" ve benzeri başlıklar kullanamazsınız.

Temiz Forum ve Spam

a: Aynı mesajı bir kereden fazla gönderemezsiniz, mesajınızın üstünden en az altı saat geçmediyse üst üste içerik olarak yakın mesajlar atamazsınız. Eklemeniz gereken bir şey olursa mesajınızı düzenlemelisiniz.

b: İçeriksiz, gereksiz, yalnızca birkaç kelimeden oluşan ve / veya yalnızca teşekkür amaçlı mesajlar gönderemezsiniz. Geyik amaçlı konudan saptırıcı mesajlar atmak ve özel mesaj atmak yerine bir kişiye hitaben başlık açmak yasaktır.

Tek Konu, Tek Başlık

a: Forum içerisinde daha önce açılmış bir konu hakkında tekrar başlık açamazsınız. Başlık açmadan önce arama fonksiyonunu kullanıp kontrol etmelisiniz ve foruma göz atmalısınız. Soru sorma amaçlı başlıklar açmak yerine sabit Soru / Cevap başlıklarını kullanmalısınız.

b: Forumda hali hazırda mevcut bulunan bir konu ile ilgili makale hazırlayacaksanız, daha önce açılmış olan başlıktan içerik ve nitelik olarak daha iyi bir başlık açmalısınız.

Kopyala / Yapıştır ve Kaynak Kullanımı

Forum içerisinde tamamı kopyala / yapıştır şeklinde başlıklar açmak yasaktır. Foruma konulan her türlü yazı, resim vb. alıntılarda kaynak siteyi belirtmek zorunludur.

Avatar / İmza

a: Foruma konulabilecek avatar ve profil resmi boyutları enine ve boyuna 120 pikseli aşmamalıdır (Boyut sınırı 59 kb.) Avatarında ya da profil resminde forum kurallarına aykırı içerikte resim bulunduran kullanıcılar uyarılacak aynı resmin tekrar konulması halinde ise ceza alacaklardır.

b: Forumlarımızda imzaya resim koymak serbesttir. Ancak konulacak resmin boyutu en fazla enine 350 boyuna 100 piksel, dosya boyutu ise 500 KB olabilir. Ek olarak enine 350 boyuna 20 piksellik bir adet user bar kullanılabilir (ya da bu ekstra alanı imzanızı genişletmek için de kullanabilirsiniz, örnek: 350x120). Ayrıca 500 karakter ve 120 font büyüklüğü, 5 URL link sınırı vardır. Genel ahlâka aykırı içerikte resim koyan kullanıcıların imzaları silinip kendileri uyarılacaklardır.

Yönetim

a: Moderatörler yetkili oldukları forumda uyarı yapabilir, konu kilitleyebilir, silebilir, mesajları silip değiştirebilirler; yetkili olmadıkları forumlarda ise sadece uyarı yapabilirler. Moderatörler ile herhangi bir probleminiz olduğunda forumdan tartışmaya girmeyip adminlere özelden ulaşınız.

b: Adminlerin forumda tam yetkileri vardır. Adminler ile ilgili herhangi bir probleminizde onlara özelden ulaşınız.

c: Forum moderatörlerinden ve adminlerinden özel mesajla teknik destek istemeyiniz, sorularınız yanıtsız kalacaktır. Bu gibi konular için teknik destek zaten forumlarımızda bulunmaktadır. Moderatör ve adminlerimiz teknik destek amaçlı olmayan tüm özel mesajlarınıza açıktır.

d: Forum yöneticilerinin gerekli görmesi halinde, forumun huzurunu ve düzenini bozan kişiler, uyarı verilmeksizin ve kurallara bağlı kalınmaksızın forumdan uzaklaştırılabilirler.

e: Kullanıcılarımızın attıkları mesajlar kendi sorumlulukları altındadır ve ileride doğabilecek sorunlarda, http://www.thewhitetree.org yönetimi sorumluluk kabul etmez.


Yukarıdaki kurallara uymamanız halinde, o kuralın ihlali için belirlenmiş uyarıyı veya uzaklaştırmayı alırsınız. Kurallar üzerinde zaman içerisinde değişiklik yapılabilir. Foruma üye olan ve mesaj yazmaya başlayan herkes kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır. Kural listesi dönem dönem güncellenir ve üyeler periyodik olarak kural listesini gözden geçirmelidirler.

Forumumuza hoşgeldiniz,

The White Tree Yönetimi

_________________
Resim
C :heart: P


Başa Dön
  Profil Kullanıcının Güncesini Görüntüle Kişisel albüm  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
 [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafirBu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  


Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group