Game of Thrones • The White Tree

The White Tree

Gerçek Dünyadan Fazlasını Arayanlara

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  1. sayfa (Toplam 19 sayfa)
 [ 380 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajMesaj Başlığı: Game of Thrones
Gönderilme zamanı: 21 Tem 2010 05:54 pm 
Dol Amroth Şövalyesi
Dol Amroth Şövalyesi
Kullanıcı avatarı

Ünlü ve ödüllü fantastik kurgu yazarı George R.R. Martin'in A Song of Ice and Fire adlı serisinin HBO tarafından dizi haline getirilecekmiş.Dizinin 2011 nisan-mayıs ayları gibi çıkması bekleniyor.Biraz konuyu açayım.
George R.R Martin Locus Fantasy Award ödülünü birden çok almış,yazdığı serisindeki kitaplarının hepsi NewYork Times Bestseller serisine girmiş bir yazardır.Şimdi siz ama ben adını hiç duymadım diyeceksiniz bu normal :D Çünkü ne yazıkki ülkemizde yayımevleri yabancı kitapları çevirmiyor, ancak bir kitap çıktıktan 20 yıl sonra(en iyi ihtimalle) ülkemize geliyor.Serisinin ilk kitabı olan A Game of Thrones sadece dilimize çevrilmiştir(2 kitap halinde, Taht Oyunları 1,Taht Oyunları 2 diye).Serisini ingilizce olarak okudum ve açıkcası çok beğendım.4.kitabı bitirdim ve ingilizcesi olan herkese öneririm.(okumak isteyene e-book linkini gönderirim).Bu seri Yüzüklerin Efendisi'nin bıraktığı boşluğu dolduracak bir seri olarak görülüyor.Yazar hakkında daha fazla bilgi için
http://www.georgerrmartin.com

A Game Of Thrones
Kitap fantastik kurgunun yanı sıra sanki bir Ortaçağ Avrupası'nda geçiyormuş izlenimi veriyor.Derebeylik sistemi,taht oyunları,entrikalar...Çok güçlü 7 ev tarafından(ve bunlara bağlı olan daha küçük evler tarafından) oluşan bir krallık ejderhalara sahip Targaryen evi tarafından işgal edilir.Aradan yüzyıllar geçtiğinde ejderhalar ölmüşttür,kral ise biraz delidir.Yaptığı davranışlar yüzünden çıkan isyan ile krallık Baratheon evine geçer,kral bizzat kingsguarlarından Jaime Lannister tarafından öldürülür.Targaryenler sürülür.Aradan 17 yıl geçince olaylar başlar.Kralın yardımcısı şüpheli bir şekilde öldürülür.Kral Baratheon en yakın arkadaşı Ned Stark'tan Hand of King olmasını ister.Bu sırada Ned Stark'ın oğlu kraliçeyi kralı aldatırken görür ve bunun üzerine süikast girişimine maruz kalır.Daha sonra işler karışır.Stark ailesi ile Lannister ailesi arasında çekişmeler vardır..
Spoiler:
Ned Stark kraliçenin kralı kendi öz kardeişi ile aldattığını öğrenir ve kralın tüm çocukları da kraldan değil Jaime Lannister'dandır.Bunun üzerine kraliçe kralı zehirler,Ned Stark'ı ihanetle suçlayıp idam ettirir.Ned Stark'ın oğlu babasının öcünü almak için ayaklanır.Kralın Kardeşi Stannish Baratheon kendisini yasal varis ilan eder ve ayaklanır.Kralın küçük kardeşi Renly Baratheon ise güçlü evlerin desteğini alarak ayaklanır.Okyanusun ötesinde ise sürgünde olan Targaryen prensesi ordu toplamaktadır.Ayrıca adaların kralı özgürlük için ayaklanır.
Ortada birden 6 kral ve 1 kraliçe belirir.Seri bunlar arsında geçen savaşlar,entrikalar,oyunlar üzerine kuruludur.
Karakter çeşitliliği açısından çok zengin bir kitaptır.Toplumun sınıfları arasındaki mücadeleyi anlatan bir seridir.Ayrıca tüm diğer serilerden farklı olarak ana karakterler ansızın ölüyor.Yani ana karakterin başı belaya girince ''aman bu adam ölmez nasıl olsa'' diyemiyorsunuz.Her an herşey olabiliyor.Ayrıca Ned Stark hariç tüm karakterler yalancı,iki yüzlü,entrikacı.Yani yalan rüzgarından daha fazla entrika var.Ayrıca tabi muhteşem savaş sahneleri de var :D Ejderhalar da cabası :D
Karakterler
EDDARD(NED) STARK
En güçlü yedi aileden biri olan Stark ailesinin lordudur.Kral Robert Baratheon'un en yakın arkadaşıdır.Kitabın baş karakterlerinden birisidir.Yalan söylemeyen,ahlaklı,iyi aile babası bir insandır.Dizi sırasında Sean Bean tarafından canlandırılacak 8)
Spoiler:
Resim
Resim
JAİME LANNİSTER
En güçlü ailelerdenLannister ailesinin varisidir.Çağının en iyi şövalyesidir.Uzun altın sarısı saçları,renkli gözleri ve giydiği altın zırhı ile(Lannister ailesi en zengin ailedir çünkü altın madenleri vardır ayrıca Jaime savaşlar sırasında miğfer takmaz sırf karizması gözüksün diye,tam artist) dizinin en karizma rolü.Yakışıklı,aşırı derecede kendine güvenen bir insandır.Dizide Nikolaj Coster Waldau tarafından canlandırılacak.(Nikolaj o kadar ünlü olmasa da tam kitapta anlatılan role oturan birisi.Çok iyi bir seçim olmuş bence)
Bu resimde Jaime Kral Targaryen'i öldürüp tahtına oturmuşken Eddard Stark tahtı Robert Baratheon için almaya gelmiş
Spoiler:
Resim
Resim
Bu resim de onu canlandıracak olan oyuncunun resmi
Resim

CERSEİ LANNİSTER
Jaime Lannister'ın ikizkardeşi ve Robert'ın karısı, yani kraliçe.Aşırı derecede entrikacı birisi.Ama aynı zamanda güzel birisi :D Uzun sarı saçları olan bu karakter Lena Headey tarafından canlandırılacak.300 Spartalı ve Terminator Sarah Conor Chr. hatırlayacağınız birisi
Spoiler:
Resim
Bu da Lena'nın resmi
Resim

TYRİON LANNİSTER
Tüm Lannister ailesi uzun boylu,güzel iken Tyrion 1.40 civarı bir boya sahip birisidir.İmp lakalı(arkasından dwarf diye çağırılan) Tyrion kardeşi Jaime gibi güçlü olmasa da babası Tywin Lannister kadar zeki birisidir.Üstün zekalı,iğneli bir dili olan Tyrion sadece kardeşi Jaime tarafından sevilen birisidir.Ana karakterlerden birisidir ve bence kısa sürede sizin de sempatinizi kazanacak birisi :D Babası ondan nefret etmektedir.Tyrion Peter Dinklage tarafından canlandırılacaktır.
Spoiler:
Resim
Resim

KRAL ROBERT BARATHEON
Aşırı derecede güçlü,cesur,sempatik,düşmanlarının bile sevgisi kazanan merhametli bir kraldır.Sadece ilk nişanlısı ve aşkı olan Lyanna Stark(Eddard'ın ablası)ı öldüren Targaryen ailesinden ölesiye nefret etmektedir.Kral olduğu zaman mecburiyetten Cersei Lannister ile evlenmiştir.Turnuvalar,şölenleri seven birisidir.Entrikalara fazla kafası basmaz :D Mark Addy tarafından canlandırılacaktır.(sempatik bir karakter için doğru bir seçim olmuş bence)
Gençlik resmi
Spoiler:
Resim
Mark Addy(Fred Çakmaktaş)
Resim

PETRY BAELİSH(LİTTLEFİNGER)
Serinin belki de en renkli,üçkağıtçı,entikacı karakteri.Kitabın okurları tarafından en çok beğenilen kahramanlardan birisi.Düşük bir aileden doğumlu Petry inanılmaz zekası ve entrikaları sayesinde hızlıca yükselmiş ve kralın konseyinde ''master of coins'' yani maliye bakanı olmuştur.Her durumu kendi çıkarına çeviren birisidir.The Wire izleyicilerinin tanıyacağı birisi olan Aidan Gillen tarafından canlandırılacaktır.Aiden bu rol için yapılan oylamalarda fanların en çok oyunu alan oyuncuydu.
Spoiler:
Resim
Resim

Şimdilik bu kadar karakter tanıtıyorum eğer ilgi duyan,isteyen olursa daha fazla karakter,bilgi paylaşırım ama şimdilik daha fazla başınızı şişirmeyeyim :D Oyuncular hakkında daha fazla bilgi için
http://winter-is-coming.net/cast-crew/
Açıkcası ben A Game of Thrones okuyucusu olarak bu diziyi sabırsızlıkla bekliyorum.Umarım izlersiniz ve (tabiki de) beğenirsiniz.Çünkü her çeşit karakter var,inanılmaz bir çeşitlilik var :D
Not:Yapımcı firma HBO olduğu için yapım konusunda endişelenmeyniz.Diğer HBO dizilerinden de bileceğiniz gibi yapımları çok iyi çeken,arka fon(kelimeyi bulamıoyrum) için para harcamaktan kaçınmayan bir yapımcı.Dizi için şimdiden 2 tane kalenin inşaat edildiğini öğrendim.Dizi İngiltere'de çekilmekte olduğu için 2.dereceden karakterler çoğunlukla İngiliz aktörler tarafından canlandırılmaktadır.Yönetmen ise HBO'nun önemli dizilerinden Sopranos,The Wire,Pacific gibi dizilerin yönetmenlerinden birisi olacak][/

En son cirdan the nomi tarafından 21 Tem 2010 06:03 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
  Profil Kullanıcının Güncesini Görüntüle  

Okunmamış mesajMesaj Başlığı:
Gönderilme zamanı: 21 Tem 2010 05:58 pm 
Uzaklaştırıldı

Resimleri spoiler içine alırsanız, çok güzel olur. Konuyu okumayı bırakın, cevap yazma butonuna zor tıkladım. (Bilgisayar dondu.)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 Tem 2010 06:04 pm 
Dol Amroth Şövalyesi
Dol Amroth Şövalyesi
Kullanıcı avatarı

Spoiler'ladım ama burada bir uyarı vermek istiyorum.İlk spoilerda resim yok spoiler bilgi var okumadan önce düşünün dikkatli olun :D

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 Tem 2010 11:04 pm 
Ak Kule Komutanı
Ak Kule Komutanı

Sean artık ilk filmlerde ölmesiyle ünlendi :D. Merakla bekliyorum, bu tür filmleri hep sevmişimdir. Böyle kadro olunca hepten seviyor insan.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Tem 2010 04:21 pm 
Dol Amroth Şövalyesi
Dol Amroth Şövalyesi
Kullanıcı avatarı

Daha bir de açıklanmamış baş karakterler var,yani daha daha iyi bir kadro olacak.Ayrıca dövüş sahneleri ve birkaç şövalyenin zırhı müthişmiş(öyle diyorlar :D).Yakında fragmanı çıkarsa onu da eklerim.
İzleyince anlayacaksınız her çeşit karakter var,yani mutlaka sevdiğiniz bir karakter çıkar.Her çeşit var her çeşit :D

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 Eyl 2010 02:17 am 
Ak Kule Komutanı
Ak Kule Komutanı
Kullanıcı avatarı

Bu kitabı okumaya başladım ben diziyi görünce. Kitap gayet güzel ilerliyor şu an, atmosferi çok güzel hissettiriyor, betimlemeler gayet iyi. Dizinin de çok iyi olacağından şüphem yok. Özellikle Sean Bean'in oynadığı karakter hoşuma gitti. :D Sean Bean'i severim zaten merakla bekliyorum dizinin çıkmasını. Umarım dizi ilgi görür de serinin devamı Türkçe'ye çevrilir.

Kış yaklaşıyor ! :D

Başa Dön
  Profil Kullanıcının Güncesini Görüntüle Kişisel albüm  

Gönderilme zamanı: 19 Nis 2011 04:18 pm 
Dol Amroth Şövalyesi
Dol Amroth Şövalyesi
Kullanıcı avatarı

Ben seriyi bitirdim(tabi daha çıkmamış 2 kitabı var).Türkçeye bildiğim kadarı ile sadece ilk kitabı iki bölüm halinde çevirildi.Ayrıca çevirisini okudum ve çevirisini orjınalinin yanına biraz yavan buldum mümkünse sizde İngilizce olarak okuyun.Zaman Çarkı,Unutulmuş Diyarlar,Ejderha Mızrağı,Ölümkapısı Serisi,Yüzüklerin Efendisi,Elric Destanı serilerinin hepsini okumuş birisi olarak en çok beğendiğim seri budur.Bir sonraki sayfada(ya da dizide bölümde :) ) ne olacağını bilmeniz mümkün değil.Diğer tüm kitaplarda hep iyiler kazanırken(hatta yüzüklerin efendisini ilk okumya başladığınızda Frodo'nun başarılı olacağını bilirsiniz) bu kitapta kaybediyorlar.Hatta kimin iyi kimin kötü olduğu bile belli değil.Birsürü baş karakter ölebiliyor,yeni karakterler gelebiliyor...Kısacası aşırı sürükleyici,karışık ve müthiş bir seri.
Lafı fazla uzatmadan size ilk bölümü sunayım bakalım beğenecek misiniz :D
http://diziport.com/game_of_thrones_1_s ... e/1_bolum/

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 19 Nis 2011 10:28 pm 
Akağaç Süvarisi
Akağaç Süvarisi
Kullanıcı avatarı

Sean Bean sayesinde uzun zaman önce haberim olmuş, hemen takibe almıştım. İlk bölüm olarak güzel bir başlangıçtı, ancak henüz başlangıç. Nasıl bir dizi olacağı ilk sezonun sonlarına doğru iyice şekillenir. ilk bölümü büyük şevkle izledim, devamını merakla bekliyorum.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Nis 2011 12:16 pm 
Hisar Muhafızı
Hisar Muhafızı
Kullanıcı avatarı

İlk bölüm tek kelimeyle muhteşemdi. Şu ana kadar izlediğim diziler içinde en iyi görselliğe sahip dizi kuşkusuz budur zaten HBO yaptı mı iyi yapar adı boşu boşuna Home Box Office değil. :D Ama tabii HBO'da yayınlanmasının da kötü bir yanı var HBO kablolu bir kanal olduğundan diziye ayrılan bütçe reklamlardan çıkmazsa zınk diye diziyi bitirirler. :D Buna en iyi örnek kuşkusuz Carnivale'dir. Neyse şimdiden felaket tellallığı yapmayayım dizinin seyrine dalayım. :D Son olarak Sean Bean'ın eline kılıç yakışıyor canım. :D

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Nis 2011 02:51 pm 
Dol Amroth Şövalyesi
Dol Amroth Şövalyesi
Kullanıcı avatarı

Bildiğim kadarı ile çoktan ikinci sezon için anlaşmışlar yani büyük ihtimal(büyük bir sorun çıkmazsa) dizi devam edecek :D
Bu aradadizi biraz karmaşık ve karakter sayısı çok olduğu için(daha karakterlerin onda biri ancak gözükmüştür) eğer diziyi izlerken anlayamadığınız,merak ettiğiniz bir nokta olursa diziyi izleyenlere yardımcı olmak isterim.Çünkü en ufak bir noktasını bile kaçırırsanız diziden alacağınız tat azalabilir.Bir sorunuz olursa lütfen sorun :D
Bu arada Sean Bean'ın eline cidden kılıç ve suratına ciddi roller yakışıyor(spoiler vermemek için kendimi zor tutyorum :D )

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Nis 2011 07:27 pm 
Gondor Askeri
Gondor Askeri
Kullanıcı avatarı

Dizinin ilk bölümü tek kelimeyle harikuladeydi.Mekan tasarımından kıyafetlere,oyuncu seçiminden kullanılan efektlere kadar her şey mükemmel gözüktü gözüme.
Bu yılın bomba etkisi yaratacak yapımlarından birisi olacağını düşünüyorum.Tabi ki ilerleyen bölümler ne getirir bilinmez.Neyse komplo teorileriyle aklımı bulandırmak istemiyorum.Güzel olacak :)
Sean Bean hakkında yorum yapmamak yakışıksız olur.Sean Bean kılıç kalkanla doğdu heralde :) Elinde kılıç olduğunda her role gidiyor :) Ama yaşlanmış yahu.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 Nis 2011 03:09 pm 
Dol Amroth Şövalyesi
Dol Amroth Şövalyesi
Kullanıcı avatarı

Yaşlanması beni de üzdü.Tabi diziyi hbo çektiği için kostüm,yönetmen kalitesi bayağı iyi.İkinci bölümü merakla bekliyorum.Bu arada Sean Bean'ı seviyorsanız size Sharpe serisini öneririm.Napolyon döneminde geçen tv dizisinde Sean Bean bir ingiliz askerini canlandırıyor.Dizi genel olarak güzel sayılır.Sadece son filmi cnbc-e de Zorlu Görev adı altında yayınlandı.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Nis 2011 07:15 pm 
Akağaç Süvarisi
Akağaç Süvarisi
Kullanıcı avatarı

İkinci bölümde resmen zevkin doruklarına ulaştım. Yok böyle bir dizi arkadaş, tek kelimeyle harikalar yaratıyorlar.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 May 2011 06:42 pm 
Dol Amroth Şövalyesi
Dol Amroth Şövalyesi
Kullanıcı avatarı

:shock: :shock: :shock: Az önce 2. bölümü izledim ve direk siteye daldım dizi nin konusu var mı diye , Muhteşem bir dizi 2. bölüm cidden tek başına bir film gibi olmuş bu dizi tutacağa benziyor. Hiçbir bölümünü de kaçırmayı istemiyorum bu arada böyle bir diziyi ne yapın edin hd 720p den aşağı izlemeyin. :alkis:

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 May 2011 11:37 pm 
Akağaç Süvarisi
Akağaç Süvarisi
Kullanıcı avatarı

Üçüncü bölüm yine dehşet bir bölüm, sanki saniyeler sürdü diznin bitmesi. Bu nedenle başa aldım bir daha izledim. :D

Konusu iyice oturmaya başladı, aksiyonda girdi mi kimse tutamaz bunun önünü.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 May 2011 05:02 pm 
Ithilien Kolcusu
Ithilien Kolcusu
Kullanıcı avatarı

Hebele hübele. Bilemedim şimdi, ne desek ki ? En iyisi bir şey demeyelim. İzleyelim, okuyalım.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 24 May 2011 04:35 pm 
Gondor Askeri
Gondor Askeri
Kullanıcı avatarı

İzleyen yok mu yahu, 6.bölümle birlikte nirvanaya ulaşmaya az kaldı sanki :)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 May 2011 12:02 am 
Dol Amroth Şövalyesi
Dol Amroth Şövalyesi
Kullanıcı avatarı

5 i izledim 6.cıyı izlemek üzereyim kopacak az kaldı :)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 May 2011 06:21 pm 
Akağaç Süvarisi
Akağaç Süvarisi
Kullanıcı avatarı

Drogonun konuşmasında resmen orgazmın doruklarına ulaştım, bu dizi beni feci etkilemeye başladı. Kitaplarını edineceğim en yakın zamanda.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 31 May 2011 01:18 am 
Dol Amroth Şövalyesi
Dol Amroth Şövalyesi
Kullanıcı avatarı

Filmde savaş yokmuş yalnız öyle duydum entrikalar iç çekişmeler üstüne kurulu bir diziymiş , kitabında yokmuş zaten normal de de olmaz , hem savaş olması bir dizi bütçesini şu anda aşar , belki 3-4 sezon giderse eğer kitaba sadık kalmazlarsa olabilir

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  1. sayfa (Toplam 19 sayfa)
 [ 380 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: