Silmarillion Filmi Çekilecek İddiaları • The White Tree

The White Tree

Gerçek Dünyadan Fazlasını Arayanlara

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  2. sayfa (Toplam 2 sayfa)
 [ 34 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 21 Ara 2014 11:00 pm 
Gondor Askeri
Gondor Askeri
Kullanıcı avatarı

Bana söz düşecek olur ise ;
Silmarillion'un çekilmesi imkansız , nedenleri ise ;
-Christopter Tolkien'in Telif haklarını satmaya yanaşmaması
-Peter Jackson'un zamanla her bir filmde daha da para göz olması (Hobbit:Beş Ordunun Savaşı filminde çok gördük)
-Weta'nın artık çok uğraşmaması (Üşenmesi) Not: Weta Digital filmin efektlerini yapan kuruluştur.
-Çok kapsamlı oluşu (konusu oldukça az olan Tek kitaplık hobbit 3 film oluyor ise ...)
VE BANA GÖRE hiç mi hiç dikkat edilmeyeni şudur , Hobbit beş ordunun sloganı ''ONE LAST TİME''dır yani ''Son bir kez'' bu da demek oluyor ki bu son filmdir , eğer Silmarillion'u çekecek cesur bir yönetmen varsa o da Peter Jackson katiyen olamaz .

Bunların Yanında elbette küçükte olsa birkaç iyi ihtamallerde vardır; hayran ısrarlarının artması ve teknolojinin gelişmesi gibi .

Başa Dön
  Profil Kullanıcının Güncesini Görüntüle  

Gönderilme zamanı: 22 Ara 2014 10:49 am 
Akağaç Süvarisi
Akağaç Süvarisi
Kullanıcı avatarı

Çekilse bile,şöyle Game of thrones,spartacus kalitesinde,her bölümü bir film gibi kaliteli bir dizi olmasını isterdim.Düşünsenize Fingolfin'in Morgoth'un karşısına çıkacağı anda bölüm biter,1 hafta nasıl bekleriz çok güzel olurdu :D Zaten dizi olacağı için olaylar da atlanmaz kitaba sadık kalınırdı.Bence Christopher Tolkien tüm Tolkien ailesini tembihlemiştir telif haklarını vermeyin hakkımı helal etmem gibisinden :P

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Ara 2014 12:13 pm 
Akağaç Süvarisi
Akağaç Süvarisi
Kullanıcı avatarı

GoT kalitesi mi ? Bunu mu uygun gördünüz şu kitaba .GoT kalitesinde dizi falan saçma geldi bari Hobbit-LotR kalitesinde dizi deyin . zaten diziye karşıyım. Sinemada izlemenin keyfi nerde var. Öyle bir filim olmalı ki dünyadaki tüm filmler bir yana Silmarillion bir yana denmeli .

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 Oca 2015 10:21 am 
Gondor Askeri
Gondor Askeri
Kullanıcı avatarı

Çekilse güzel bi film olur ama çeken adama da bağlı. Eğer PJ bu filmi de hobbit gibi çekerse o zaman bu filmin pek tutacağını sanmıyorum. Tabi ki bu sadece bir fikir ama konu bakımından çok zor çekilmesi ve üçleme olarak bitmez bence. Daha fazla sayıda film çıkar zaten üçleme olarak biterse. Kitaptan kesik kesik anlatır bize filmi çeken adam. İşin ilginç tarafı zor ve karmaşık bir film olur ama ben isterim. Böyle bir filmim gelmesini kim istemez ki?

Başa Dön
  Profil Kullanıcının Güncesini Görüntüle Kişisel albüm  

Gönderilme zamanı: 12 Oca 2015 02:04 am 
Gondor Askeri
Gondor Askeri
Kullanıcı avatarı

Arkadaşım ben bu iddianın doğru olduğuna can-ı gönülden inanıyorum. Bunun sebebi ise ilk projenin 3 YE - 3 Hobbit - 3 Silmarillion olduğunu söylemişti bu konularla ben daha Tolkien adını bilmeden önce ilgilenmeye başlamış bir abimiz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 18 Oca 2015 12:22 pm 
Akağaç Süvarisi
Akağaç Süvarisi
Kullanıcı avatarı

Olabilir ama çok zor olur.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 Şub 2015 06:46 pm 
Hisar Muhafızı
Hisar Muhafızı
Kullanıcı avatarı

Bence çekilmeyecek çünkü Christopher Tolkien'in Hobbit'ten sonra kimseye telif hakkı vereceğini sanmıyorum. Verdi diyelim en az LotR ile Hobbit arasında ki süre kadar bekleriz yine. Ancak en fazla Silmarillion'dan tek bir bölüm film olabilir. Koskoca Silmarillion 3 filmde bitecek bir eser değil. Keşke daha fazla film izlesek bende isterim ama bundan sonra Orta dünya ile ilgili film bekleyelim bence.

Düşmeli yolumuz gün doğmadan oralara
Efsunlu, soluk altını aramaya

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 23 Şub 2015 06:14 am 
Ithilien Kolcusu
Ithilien Kolcusu
Kullanıcı avatarı

Mutlaka bir gün çekilecektir ama yakın zamanda Slimarillion'un Çekilme ihtimali çok düşük bence, Christopher Tolkien'in filmin çekilmesi için telif halkını vermeyeceğini açıklamıştı.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 Mar 2015 01:31 am 
Hisar Muhafızı
Hisar Muhafızı
Kullanıcı avatarı

Bu kitabın birgün film olmasını hep bekleyeceğim.Yüzüklerin Efendisi'nden bile çok üstün olan bu kitaba el atmaları gerekiyor ama dizi olmasına kesinlikle karşıyım.

Elmas kadar sert, mehtap kadar yumuşak. Güneşin ışıkları kadar sıcak, yıldızlardaki buz kadar soğuk.
Karlı bir dağ kadar mağrur ve ırak, baharda saçlarında papatyalarla gördüğüm genç kızlar kadar neşeli.''

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 25 Haz 2015 11:33 am 
Hobbit

PJ çekerse Melkor'u Legolas'a öldürtür. Dizi çekilse süper olur bence. Bir dahaki bölüm için bir hafta bekleriz sabırsızlıkla. Üç filme sığmaz Silmarillion. PJ içine eder zaten Hobbit'e ettiği gibi.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 13 Tem 2015 05:09 pm 
Hobbit

Çekilirse ve Peter Jackson çekecekse değiştirilmiş bir senaryoyla film karşımızda olacak. PJ çekmesin her seferinde daha paragöz oluyor.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 09 Eyl 2015 05:18 pm 
Gondor Askeri
Gondor Askeri
Kullanıcı avatarı

Yok yok çekilmesin yapmasın öyle şeyler kitapla kalsın işte ne kadar güzel orijinal

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Eyl 2015 01:16 pm 
Gondor Askeri
Gondor Askeri
Kullanıcı avatarı

1000 bölüm olsa izlerim. :)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 15 Kas 2015 12:02 am 
Hobbit
Kullanıcı avatarı

Çok zor ancak dizi olabilir. Film çıkmaz diye düşünüyorum. Yine de umarım dizisi yada filmi çıkar.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  2. sayfa (Toplam 2 sayfa)
 [ 34 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: