The Game Awards 2015'in Adayları Açıklandı! • The White Tree

The White Tree

Gerçek Dünyadan Fazlasını Arayanlara

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
 [ 10 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 18 Kas 2015 12:15 am 
Hisar Muhafızı
Hisar Muhafızı
Kullanıcı avatarı

Eklenti:
ff.jpg
ff.jpg [ 88.89 KiB | 1000 kere görüntülendi ]

Her yıl geleneksel olarak dağıtılan The Game Awards'un bu seneki kategorileri ve bu kategorilerdeki adaylar açıklandı. Ödüller 3 Aralık 2015'te sahiplerini bulacak.

Yılın Oyunu:

Bloodborne
Fallout 4
Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
Super Mario Maker
The Witcher 3: Wild Hunt

Yılın En İyi Geliştirici Firması:

Bethesda Game Studios
CD Projekt Red
From Software
Kojima Productions
Nintendo

En İyi Shooter:

Call of Duty: Black Ops 3
Destiny: The Taken King
Halo 5: Guardians
Splatoon
Star Wars Battlefront

En İyi Aksiyon/Macera:

Assassin’s Creed Syndicate
Batman: Arkham Knight
Ori and the Blind Forest
Rise of the Tomb Raider

En İyi RPG:

Bloodborne
Fallout 4
Pillars of Eternity
Undertale

En İyi Dövüş Oyunu:

Guilty Gear Xrd Sign
Mortal Kombat X
Rise of Incarnates
Rising Thunder

En İyi Spor/Yarış Oyunu:

FIFA 16
Forza Motorsport 6
NBA 2K16
Pro Evolution Soccer 2016
Rocket League

En İyi Multiplayer Oyuncu:

Call of Duty: Black Ops 3
Destiny: The Taken King
Halo 5: Guardians
Rocket League
Splatoon

En İyi Bağımsız Oyun:

Axiom Verge (Tom Happ)
Her Story (Sam Barlow)
Ori and the Blind Forest (Moon Studios/Microsoft Studios)
Rocket League (Psyonix)
Undertale (tobyfox)

En İyi Aile Oyunu:

Disney Infinity 3.0
Lego Dimensions
Skylanders SuperChargers
Splatoon
Super Mario Maker

En İyi Mobil/El Konsolu Oyunu:

Downwell (Moppin/Devolver Digital)
Fallout Shelter (Bethesda)
Lara Croft Go (Square Enix)
Monster Hunter 4 Ultimate (Capcom)
Pac-Man 256 (Hipster Whale/Bandai Namco)

En İyi Hikaye:

Her Story
Life is Strange
Tales From the Borderlands
Until Dawn

En İyi Sanat Tasarımı:

Batman: Arkham Knight
Bloodborne
Ori and the Blind Forest

En İyi Oyun Müziği:

Fallout 4 (Inon Zur)
Halo 5: Guardians (Kazuma Jinnouchi)
Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain (Justin Burnett, Ludvig Forssell, Daniel James)
Ori and the Blind Forest (Gareth Coker)
The Witcher 3: Wild Hunt (Marcin Przybylowicz, Mikolai Stroinski)

En iyi karakter performansı:

Ashly Burch – Chloe Price (Life is Strange)Doug Cockle – Geralt (The Witcher 3: Wild Hunt)
Mark Hamill – The Joker (Batman: Arkham Knight)
Camilla Luddington – Lara Croft (Rise of the Tomb Raider)
Viva Seifert (Her Story)

Sektörü değiştiren yapım:
Cibele (Nina Freeman)
Her Story (Sam Barlow)
Life is Strange (Dontnod Entertainment)
Sunset (Tale of Tales)
Undertale (tobyfox)

Kaynak: The Game Awards

Kişisel olarak CD Projekt Red'in aday olduğu bütün kategorilerde kazanmasını diliyorum. VUR WITCHER VUR!

Evil is evil, lesser, greater, middling… Makes no difference. The degree is arbitrary. The definition’s blurred, if i’m to choose between one evil and another, i’d rather not choose at all.
Some fight for glory, justice or gold. I fight for those I hold dear.
The Mighty Champion of Eriador!

Başa Dön
  Profil Kullanıcının Güncesini Görüntüle  

Gönderilme zamanı: 18 Kas 2015 12:41 am 
Ak Kule Komutanı
Ak Kule Komutanı
Kullanıcı avatarı

Genel olarak çok beklenen birkaç oyunun "Whut? Nasıl ya?" dedirttiği bol bir yıl oldu.

Fallout 4 ve Witcher 3 gerçekten yıla iyi damga vurdu. Batman Arkham Knight ve MGS V "Bu nedir ya. Niye yaptınız böyle bir şey" dedirtti.

En iyi sanat tasarımı Bloodborne'e gitmeli bana kalırsa. Cidden "Vay canına mekana bak ürperdim!" dedirtebildi bana.

Bu yıl Fallout vs Witcher yılı oluyor.

Mark Hamill kesinlikle yine çok iyi bir performans sergiledi. Alsın gitsin ödülü.

Fallout Shelter'i oynamadım ama zevkli bir şeye benziyor. Muhtemelen kazanacaktır.

En iyi hikaye kime sahip diye soracak olursak o zor. Ben yılki oyunları hikayesi bakımdan çok yoğun değerlendiremeyecek kadar az oynadım. Daha çok izledim, yada başkasında oynadım :D Witcher daha yoğun bir hikayeye sahip bu yüzden alabilir.

Rocket League ve Splatoon izlemesi eğlenceliler.

Başa Dön
  Profil Kullanıcının Güncesini Görüntüle Kişisel albüm  

Gönderilme zamanı: 18 Kas 2015 01:03 am 
Hisar Muhafızı
Hisar Muhafızı
Kullanıcı avatarı

Çok küçükken Fallout 2 oynardım, o zamanlar İngilizcem hiç yoktu, adam öldüre öldüre giderdim, ancak yarattığı atmosfer, oyun mekanikleri ve grafikleri dönemine göre çok başarılıydı. Fallout 3 ve New Vegas kendini oynatacak düzeyde başarılılardı, ancak Fallout 4 Bethesda'nın son yıllardaki aksiyona kayma ve casullaşmanın en güzel örneklerinden biri oldu. Yeni jenerasyonun Bioware'i olacak gibi duruyor (Aksiyona kayıp RPG'den uzaklaşacaklar).

Bethesda, Activision,EA gibi sayılı büyük oyun firmalarından birisi. Böyle bir firmanın Fallout 4 gibi bir yapımı ortaya çıkarması benim açımdan görmezden gelinecek bir şey değil. Oyunun çok fazla eksiği var.. Grafikleri 2011 yılında yapılan oyunlardan farksız, RPG ögeleri gittikçe oyundan çıkartılmış. RPG oyunlarında görüp görebileceğiniz en kötü diyalog sistemi var. Her konuşmanıza 4 farklı diyalog seçeneği var bunlardan birisi ''iyi'' diğeri ''kötü'' bir diğeri ''alaycı'' dördüncü seçenek ise sohbete etki etmeyen ancak yeni bilgiler almanızı sağlayan ''soru'' modu. Bu dört seçenek yaptığınız konuşmayı RP oyununda görmek istemeyeceğiniz kadar başarısız. Adama küfür ediyorsunuz adam size ''bu laf çok ayıp konuya dönelim'' gibi bir tepki veriyor. Adama ''Diamond City'mi o da ne diyorsun'' Adam sana ''savaştan sonra hayatta kalanların toplandığı ilk şehir ama onu bırak işimize dönelim'' diyor.

Crafting ve Shooter'a kayması oyunun RP tarafını tamamen bitirmiş, eğer en iyi yapımı Fallout'a verirlerse lanet olsun böyle sektöre. Yılın oyunu ödülü Witcher ve MGS V arasında gidip geliyor. Bence MGS'de serinin en cılız oyunlarından birisi ama oyun caimasında MGS serisine bir kult gibi tapanlar var o yüzden korkuyorum... Tarafsız bir bakış sergilerlerse bir numaralı aday Witcher'dır.

Ayrıca Life is Strange'de son zamanlarda oynadığım en özgün yapımlardan birisi Dontnod'un yolu açık olur umarım.

Hikayeyle ilgili ekşide yazdığım bir entry var hikaye konusunda Witcher bir dönüm noktasıdır.. Anlayacağınız Bethesda'ya çok dargınım.

Evil is evil, lesser, greater, middling… Makes no difference. The degree is arbitrary. The definition’s blurred, if i’m to choose between one evil and another, i’d rather not choose at all.
Some fight for glory, justice or gold. I fight for those I hold dear.
The Mighty Champion of Eriador!

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 18 Kas 2015 01:27 am 
Ak Kule Komutanı
Ak Kule Komutanı
Kullanıcı avatarı

MGS V katılıyorum en başarısız.

Fallout'u ben sevdim. Ama "Yılın oyunu" olarak bakıldığı zaman evet belli bir derecede haklısın yinede kendini oynatabiliyor. Grafikler evet. Cidden enteresan. Yine de şu an için zevkli ve eğlenceli. Belkide RPG'lerden bayılmışımdır bilemiyorum.

Borderlands'ı çok severim. Oradan anlayabilirsiniz :D Fakat 2. oyundan sonra çıkan oyunları oynamadım gerekte çok duymuyorum.

MGS V'ye gelmeyelim. Benimde dargın olduğum çok kişi var. Batman zaten bir hüsran ki ben Batman'i çok çok severim.

Witcher'ı tam olarak hiç oynayamadım. Bu yüzden pek bir yorumda yapamıyorum.

Bu yıl çıkan oyunlar genel olarak serilere darbe vurdu. Yine de normal bir oyuncu gözüyle baktığımız zaman, oldukça eğlenceli vakit geçirebileceğimiz oyunlar oldular.

Artık "Yitherrr" diyorum ve seri oyunlardan bayıldığımı belirtme ihtiyacı duyuyorum. Yeni oyunlar yada yeni seriler istiyorum. Yeni tatlar istiyorum.

Ve sanırım bulacağım gibi duruyor.

Bethesda, yanlış politikalarda gidiyor ona hemfikirim.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 18 Kas 2015 02:49 am 
Gondor Askeri
Gondor Askeri
Kullanıcı avatarı

Spoiler:
Yılın Oyunu:

Yılın En İyi Geliştirici Firması:
CD Projekt Red

En İyi RPG:

En İyi Bağımsız Oyun:
Ori and the Blind Forest (Moon Studios/Microsoft Studios)

En İyi Sanat Tasarımı:
Ori and the Blind Forest

En İyi Oyun Müziği:
The Witcher 3: Wild Hunt (Marcin Przybylowicz, Mikolai Stroinski)

Kendimce The Witcher 3: Wild Hunt ile Ori and the Blind Forest arasında paylastirdim odulleri. The Witcher'in bu sene sonuna kadar hakettigi yilin oyunu odulunu almasini cok istiyorum acikcasi. Bethesda'yi ne kadar cok sevsem de Fallout 4 atmosferik ogeleri ve crafting sablonlarini bir kenara birakirsak oyun pek de ic acici bir durumda degil. Turu RPG olan bir oyunun RPG soslu shooter tadinda olmasi gercekten buyuk bir hayal kirikligi. Ozetle umarim odulu Fallout 4 almaz, CD Projekt Red odulu yine bir Bethesda oyununa (ustelik bu sefer bir de kotu) kaptirmaz.

Sanat yonetimindeki ozgunluk acisindan kesinlikle Ori and the Blind Forest almali bence. Resmen bir Miyazaki animesi izler gibi oynadim oyunu, tarifsiz bir keyif. Muzik konusuna gelirsek, dogrusu medieval bir evren uzerine kurgulanmis, The Witcher mitinin kendi topraklari kokan cok ozgun bir calisma cikarmis ortaya Marcin Przybylowicz ve Mikolai Stroinski. Oyunun kendi icindeki kart oyunu olan Gwent'i sirf o temayi dinleyebilmek icin oynadigim oluyordu :)

All hail Geralt of Rivia!

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 19 Kas 2015 11:12 pm 
Ithilien Kolcusu
Ithilien Kolcusu
Kullanıcı avatarı

Son 5 yılda Witcher 3, Skyrim ve witcher 2'den sonra oynadığım en iyi oyun.Sadece bu yılın değil son 5 sene içerisinde böyle güzel bir oyun oynadığımı hatırlamıyorum.

Şöyle söyleyeyim normalde herhangi bir oyun oynarken -örneğin gta 5-, bir an önce verilen görevi bir şekilde yerine getirmek, yan diyalogları ivedi bir şekilde geçip ana hikayede yoğunlaşmaktır.Yani diğer oyunları oynarken sanki ölmeme saatler kalmışçasına oynuyordum.Oyundan çıktıktan sonra da büyük bir pişmanlık kaplıyordu içimi sanki dakikalarımı çöp etmiş gibi hissediyordum.

Oysa witcher oynarken hissettiklerim tamamen farklıydı.En son dediğim gibi Skyrim'de bu hissi tatmıştım.Bırakın görev yapmayı, başarılı bir şekilde bir yaratığı öldürsem bile farklı bir şekilde öldürmek adına tekrardan savaşmak geliyordu içimden.Diyalogları o kadar dikkatli okuyordum ki hatta atlayacağım bir kelime olmasın diye yanıma sözlük bile-İngilizce seviyemin oldukça iyi olduğunu düşünmeme rağmen- aldım oyunu oynarken.Bunu en son lisede TES Oblivion oynarken yapıyordum,eski oyunculuk anılarımla beraber oyun beni kendine daha da bağladı.

Bence bütün ödüllerin hakkı Witcher'dir.Fallout'u henüz deneyemedim muhtemelen yarı yıl da ya da yazın oynama fırsatı bulacağım ama izlenimimlerime göre bir rpg oyunundan daha çok fps/crafting tarzı bir oyuna dönüşmüş.Zamanında çok sıkı Fallout 2 oynamışlığım vardır, Büyük beklentilerle yüklediğim Fallout 3 de büyük bir hayal kırıklığına uğramıştım o yüzden 2-3 saatlik bir gameplayden sonra bir daha hiç açmamıştım.Sanırım bunun sonu da böyle olacak.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Kas 2015 06:07 am 
Yayıncı
Yayıncı
Kullanıcı avatarı
Mitoloji Grubu

GOTY ödülünü çok yüksek ihtimalle Fallout 4 alacak arkadaşlar (vurmayın :dash: ). Nedense çok da tarafsız davranmayıp Bethesda'ya vereceklerini düşünüyorum. Ben şahsen Witcher 3 ve Fallout 4 arasında kaldım, ikisinden biri alamazsa çok şaşırırım. En iyi geliştirici - GOTY ödüllerini ikisi arasında paylaştırabilirler. Rocket League'in de ödülsüz dönmeyeceğini düşünüyorum. Sanat tasarımı Bloodborne ve Ori arasında çekişmeli geçecektir. Oyun müziğinde ise Witcher 3 almalı (heleleyleleyleleley diye gezdim 2-3 hafta). Sektörü değiştiren yapım yüksek ihtimal Life is Strange'e gider gibi ama bundan hiç emin değilim.

Genel olarak Fallout 4, Witcher 3 ve Bloodborne süpürecek bence. Ayrıca buradan tekrar Bloodborne'un konsol exclusive olmasını esefle kınıyorum.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Kas 2015 04:13 pm 
Yönetici
Yönetici
Kullanıcı avatarı

Witcher 3 kesinlikle GOTY olmalı ve olsun lütfen. Sırf Fallout çıktı diye böyle bir oyunu en tepeye koymamazlık yapan olursa iki elim yakasında olur. Çünkü Fallout 4 güzel bir oyun ama "yılın en iyisi" olabilecek kadar iyi değil. Şu anda Fallout ve Witcher var iki büyük aday GOTY için; ancak Fallout 4'ün adı Alibaba Simulator 4 olsaydı Witcher'ın galibiyeti kesindi.

Pillars of Eternity'nin de aslında bir ödül almasını çok istiyorum ancak o kategoriden kazanan olarak çıkması çok zor.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 Kas 2015 09:19 pm 
Yetkili
Yetkili
Kullanıcı avatarı

Fallout'un bu başarısını reklamına bağlıyorum ben. Bayağı iyi reklam yaptı oyun çıkmadan önce, grafik özellikleri, gerçekçi olması da bunun bir sebebi bence. İki oyunu da oynamadım, hikayelerine de çok hakim değilim, az çok biliyorum sadece videolardan gördüğüm kadarıyla ama Witcher almalı bence de ya. Fallout'un yaptığı deli gibi reklamı olmasa bu başarıyı yakalayamazdı. Witcher hak ediyor bence. (Umarım Witcher alır da güzel GOTY Edition'lı paketi çıkar. :D )

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Kas 2015 04:50 pm 
Yayıncı
Yayıncı
Kullanıcı avatarı
Mitoloji Grubu

Game Debate'in düzenlediği ödüllerde Witcher 3 süpürmüş ödülleri. Fallout 4 ise neredeyse hiç bir başarı gösterememiş.

Oyungezer'in haberi: http://bit.ly/1jnuSIj

Oyungezer kimmiş TWT'nin haberi: http://www.thewhitetree.org/oyun/3553/

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
 [ 10 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: