Gimli • The White Tree

The White Tree

ORTA DÜNYA'NIN ZİRVE NOKTASI

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
 [ 14 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajMesaj Başlığı: Gimli
Gönderilme zamanı: 14 Ağu 2011 04:10 pm 
Akağaç Süvarisi
Akağaç Süvarisi
Kullanıcı avatarı

Gimli sadık ve cesur bir cüceydi. Babası Gloin Yalnız Dağlar görevinde Bilbo Baggins’in yanında olmuştu, Gimli’de tek yüzüğü yok etmek için kurulan yüzük kardeşliğinde Frodo Baggins’e yardım etti. Gimli elf’lerden şüphe etmenin üstünden geldiği kadar Galadriel’a da hayran kaldı. Son arkadaşlığını Legolas’la yaptı, ona elf arkadaş ismini kazandırdı. Gimli üçüncü çağda 2879’da doğdu. Babası Durin’in soyundandı. Annesinin ismi bilinmiyor. Gimli gençken, Eriador’un batısında olan Mavi Dağlarda yaşadı. Cüceler 2941’de Yalnız Dağ’ı tekrar ele geçirdikleri zaman, Gloin ailesini tekrar oraya yerleştirip orda başarılı olmuştu. 3017 sıralarında, bir elçi Mordor topraklarından Yalnız Dağa geldi ve Bilbo’nun Tek Yüzüğü bulduğunu anlattı. Gloin ve Gimli Bilbo’yu uyarmak ve Elrond’tan tavsiye almak için AyrıkVadi’ye yollandı.

Ekim 3018’de Ayrıkvadi’ye vardılar. 25 Ekim’de Elrond’un Konseyi’ne katıldılar. Konseyde yüzüğün Mordor’a gidip yok edilmesinin gerektiğini ve Frodo Baggins’in bu görev için gönüllü olacağına karar verildi. Gimli cüceleri temsil etmesi için Yüzük Kardeşliği’ne seçildi. 25 aralıkta Ayrıkvadi’yi terk ettikleri zaman Gimli demir halkalardan gömlek giyiyordu ve geniş bir balta taşıyordu. Elrond Yüzük Kardeşliği’nin üyelerine yüzük taşıyıcısına bağlılık yemini etmek zorunda olmadıklarını söyledi.Gimli dedi ki : ‘’inançsız kişi yol karardığında elveda diyendir ‘’

Resim

Resim
Konseyin filmden kesitleri

Yüzük Kardeşliği Dumanlı Dağlara ulaştığı zaman, Gimli hayatında 2. Defa Barazinbar, Zirakzigil, ve Bundushathur ‘u gördü. Kalbi Mirrormere’i görmeyi düşündüğü zaman ki gibi attı. Yüzük Kardeşliği Kızıl Boynuz Dağları’ndan geçmekten bir kar fırtınası tarafından engellendi. Gimli arkadaşlarına Caradahras’ın kötü bir namı olduğunu söyledi. Onlara geri dönmeyi önerdi. Ama yolları kar tarafından kapanmış ve onların kazarak ilerlemesi gerekiyordu. Gimli bunun Caradahras’ın kötü niyeti olduğunu iddia etti. Gandalf onlara dağların altındaki pasajdan, Moria Madenleri’nden geçmeyi önerdi. Gimli bu teklife ilk evet diyen kişi oldu çünkü antik cüce diyarı dwarrowdelf’i görmeyeli uzun zaman olmuştu. Yüzük Kardeşliği’ne warglar saldırınca karar vermeleri daha da zorlaşmıştı. Gimli baltasıyla cesurca savaştı. Gandalf ve Gimli Moria’ya kadar öncülük etti. Eskiden cüce ve elflerin ticaret bölgesi olan batı kapılarına ulaştılar. Gimli’de Legolas’da iki ırkın arasındaki anlaşmazlığın kendi ırklarının suçu olduğunu inkar etti. Gimli bu kapıların kapalı olduğu zaman görünmez olduğunun farkındaydı. Gimli Moria’nın Kapıları’nın şifresinin uzun zamandır unutulmuş olduğunu söyledi. En sonunda Gandalf hatırladı. Şifre ibarede verilmişti. ‘’Konuş, dostum, ve gir’’ ve kapılar açıldı.

Gimli doğru yolu bulma konusunda Gandalf’a yardım edecek kadar hünerli değildi. Maden düşlediğinden de büyüktü. Ama o büyücünün yanında durdu ve cesaretini yitirmedi. Sonunda yüksek tavanlı, siyah parlak duvarlı, büyük salona geldiler. Gimli Dwarrowdelf’in ihtişamıyla alakalı şarkı söyledi. Ertesi gün Mazarbulun çemberinde, Kardeşlik akrabası Balin’in mezarını keşfetti. 30 yıl önce Moria’yı keşif için yola çıkan adamın, Keder dolu yüzünü attı. Mazarbulun kitabı’ndan Balin’in kolonisinin 5 yıl önce orklar tarafından öldürüldüğünü anlamıştılar. Gimli kitabı yanına aldı. Birden davullar çalmaya başladı. orklar çembere girdi. Kardeşlik çok iyi savaştı. Gimli Balin’in mezarına çıkan bir orkun bacaklarını kesti. 13 ork öldürüldü gerisi geri çekildi. Sonra kardeşlik doğu kapısına doğru ilerledi. Ama Gimli Balin’in mezarında kaldı ta ki Legolas onu sürükleyene kadar.

Resim

Khazad-dum Köprüsüne geldiler. Gandalf Gimli’ye diğerlerine rehberlik etmesini söyledi. Gandalf köprüde, Durin’in felaketiyle yüzleşti, Balrog’la… Sonra Gandalf Balrog’la birlikte boşluğa düştü.

Resim

Moria’nın dışında, Gimli Frodo’yu Mirrormere sularını görmesi için yanına aldı. Durinin taçının yıldızlarına baktılar. Kardeşlik Frodo’nun Moria’da aldığı yarayla ilgilenmek için durduğunda, Gimli Frodo’ya Bilbo’nun verdiği Mithril’i görünce şok oldu. Bu muhteşem güzel ve değerli bir şeydi. Gimli Frodo’nun böyle bir korumaya sahip olduğunu öğrenince çok memnun oldu.

Kardeşlik Lorienle aynı hizada iken dinlenmeye karar verdi. Ama yanında yatacakları ağaç, sınırı koruyan elflerle doluydu. Liderleri Haldir bir cüceyi altın ağaca götürmekte tereddüt ediyordu, ama Gimli’nin gözünü bağlamaya karar verdi. Gimli reddetti. Legolas Gimli’nin çok inatçı olduğunu söyledi.
Gimli demiş ki
Eğer benim gözüm bağlanırsa, Legolas’ın da bağlanıcak.
Ve elf çok sinirlendi. En sonunda Aragorn onlarla ile anlaştı ve Gimli’ye gözbağını taktırdı.Cerin Amroth’da Haldir Gimli’nin gözbağını kaldırdı. Ve affını diledi. Çünkü Galadriel ve Celeborn’dan mesaj gelmişti ‘’Cüce ve arkadaşları özgür bir şekilde yürümeli ‘’ Kardeşlik Altın Ağacın hanımı ve efendisi Galadriel ve Celeborn’dan önce gelmişti . Celeborn Gandalf’ın öldüğünü öğrenince, bunun cüce ve arkadaşlarını Lorien’e girmesi için müsaade olmadığını, cücelerin Balrog’u uyandırdığını söyledi. Ama Galadriel onla daha kibar konuştu. Gözlerinin için anlayış ve sevgiyle baktı, Gimli derinden etkilendi ayrıca hanımı ve hanımın güzelliğini övdü. Celeborn sözlerini geri aldı. Lothlorien’de kalırken, Legolas ve Gimli Ağaçların arasında yürüyerek çok fazla zaman geçirdi. Böylece aralarında bir arkadaşlık doğdu. Bu en çok kardeşliktekiler için sürpiz oldu. 16 şubat’ta Lorien’i terk ettiler. Galadriel herkese ayrı ayrı hediyeler verdi. Gimli’nin ne almak istediğini sordu.

Gimli demiş ki
Hiçbir şey hanımım, Galadhrim’in hanımını görmek yeterince büyük bir hediyeydi.

Galadriel demiş ki
Duyun elfler ! birdaha sakın cüceler hakkında açgözlü ve kaba demeyin ! Yine de, Gloin oğlu Gimli benim sana verebileceğim bir şey mi arzuluyorsun ? Söyle, sen hediyesiz giden tek misafir olmamalısın.

Gimli demiş ki
Bir şey istemiyorum hanımım, (eğilebileceği kadar eğildi)Ama be-belki altınlardan mücevherlerden değerli olan saçınızdan bir tel olabilir. Aslında böyle bir hediye istemem ama benim arzularımı siz istediniz.

Galadriel altın saçından 3 tel kesti ve onları Gimli’ye verdi. Gimli’nin onları kristalin içinde saklayıp ‘’cüceler ve elfler arasındaki iyi niyet’’adının altında saklayacağını kim bile bilirdi ?
Galadriel demiş ki
Sana kehanette bulunmuyorum, kehanetlerin hepsi şu an değersiz, bir elde karanlık diğer elde umut yatar. Umut yenik düşmezse, o zaman derim ki Gloin oğlu Gimli bu ellerinden altınlar aksın, ama o altınlar seni kontrolü altına almasın

26 şubatta Amon Hen’de rotalarını seçmeye karar vermeleri gerekiyordu. Frodo tek başına ne yapılması gerektiğine karar vermesi lazımdı. Gimli Minas Tirith’e gitmeyi istediğini söyledi. Ama Frodo’yu ne seçerse seçsin yalnız bırakmayacağını söyledi. Aragorn ona Mordor’a gitmeyi seçerse Gimli, sam ve kendisinin, Minas Tirith’e gidince yardım edebileceğini söyledi. Ama ondan sonra Boromir ve Frodo kavga etti ve ortalıktan yok oldu. Kardeşliktekiler farklı yerlere bakmaya gitti. Legolas ve Gimli ormanda orklarla karşılaştı ve çoğunu öldürdü. Ondan sonra Boromir’in borazanını duydular. Boromir’in borazanını duydular. Yardıma çok geç kalmışlardı. Merry ve Pippin’i korumak için kendini feda etmişti. Aragorn Frodo ve Sam Mordor’a doğru yola çıktığını, Merry ve Pippin’inde İsengard’a götürüldüğünü anladı.

30 şubatta, Aragorn, Gimli, Legolas Merry ve Pippin’i ararken. Eomerle karşılaştı. Rohan’da ne yaptıklarını sordu. Lotlorien’in içinden geçtiklerini öğrendi, Altın ağacın hanımı gibi üfürükçü olup olmadıklarını sordu. Gimli, Eomer’in Galadriel’i küçümsemesine itiraz etti ve yumruk yumruğa geldiler. Legolas hızlı bir şekilde arkadaşlının yardımına geldi. Ama Aragorn araya girdi. Eomer onların hikayesini duyunca Galadriel hakkında dedikleri için özür diledi. Onlara yollarında hızla ilerlemeleri için at verdi. Onlara süvarilerinin katlettiği orkların onları bulma ihtimali olduğunu hatırlattı. Aragorn Edoras’a geleceğine söz verdi.

Gimli demiş ki
Bende geleceğim. Leydi Galadriel’in önemi bizde büyük. Sana centilmen gibi konuşmayı öğreticeğim.

Eomer demiş ki
Göreceğiz.Güle Güle

Gimli Arod’un arkasına oturdu. Legolas’ın arkasına yapıştı ta ki Fangorn’a gelene kadar. Kalan orkların yanmış hallerini gördüler. Ama hobbitlerden bir işaret yok. O gece ormanın su yolunda kamp yaptılar ve ilk nöbeti Gimli tuttu. Yaşlı bir adam gördü. Pelerini ve kapüşon vardı. Kamp ateşine doğru yaklaşıyordu. Bütün gücüyle bağırdı. Adam kayboldu ve atları kaçtı. Gimli bu yaşlı adamın Saruman olmasından şüphelendi. Ertesi gün Hobbitlerin izini ormana doğru takip ettiler. Yaşlı adamla karşılaştılar. Gimli Saruman olduğundan korktu ve diğerlerininde saldırmasını istedi. Gimli ona hobbitlerin yerini söylemezse şapkasında bir çizik açıcağını söyledi. Sonra yaşlı adam yüzünü gösterdi. Gandalf olduğunu anladılar. Gimli dizini üstüne çöktü ama Gandalf ona kalkmasını söyledi. Hatası için onu suçlamadığını söyledi.

Gandalf onlara cüceler tarafından uzun zamandır kayıp olduğuna inanılan sonsuz merdivenlerin temelinde Balrog’la yaptığı savaşını anlattı. Zirakzigil’in doruğunda Durin’in kulesinin dikildiği yerde… Galadriel’den mesajlar getirdiğini söyledi. Gimli çok sevindi. Hobbitlerin güvende olduğunu ama acilen Rohan’a, Edoras’a yola çıkmalarının gerektiğini söyledi. Gandalf, Gimli’yi, Shadowfax’in önüne aldı. Edoras’a vardılar. Hama Aragorn’a Anduril’in Meduseld’in kapısının solunda beklemesi gerektiğini söyledi. Aragorn kabul etti. Gimli’de baltasını efsanevi kılıcın yanına koydu. Gandalf Kral Theoden’i ikna edip, Saruman’ın etkisinden kurtardığı zaman, Gimli üstünde Rohan’ın işaretini taşıyan bir kalkanı kabul etti.

Miğfer Dibinde Gimli birkaç ork boyununa sahip olmaya hevesliydi. Saruman’ın 10.000 kişilik ordusu kaleye saldırdığında nihayet bu şansa sahip olmuştu. Gimli Eomer’i neredeyse öldürmek üzere olan 2 orkun kafasını kesti. Legolas’ın, yayıyla 20 tane öldürdüğünü öğrendi. Elf ve cüce arasındaki kapışma bu sayede başladı. Savaş bittiğinde Legolas 41, Gimli 42 ork öldürdü. Miğfer Dibi savaşından sonra, Gimli Legolas’a Miğfer Dibi’nin arkasında parıldayan mağaraları gördüğünü söyledi. Mest olarak onların güzelliğini anlattı. Legolas arkadaşının merakına saygı duyarak oraya onunla savaştan sonra oraya beraber gideceğini söyledi.
Resim

Isengard’ta, Gimli ve yoldaşları Merry ve Pippin’i kutlama yaparken buldular. Hobbitler arkadaşlarına pipo verdi. Pippin Gimli’ye de verdi. Cüce onların sebeb oldukları belaları affetti. Gimli Saruman ve Gandalf’ı bir arada görme şansını yakaldı. Onların benzediğini ve aynı zamanda farklı olduklarını gördü. Saruman onları sözleriyle ele geçirmeye çalıştığında, Gimli tuzağa düşmemişti.

Gimli demiş ki
Büyücünün sözleri onları etkiledi (Gimli gürledi ve baltasının kabzasını tuttu.). Orthanc dilinde yardım, yıkmak, kurtarmak, katletmek demektir. Bu yalındır. Ama biz buraya yalvarmak için gelmedik.

Saruman’la görüşme bittikten sonra Aragorn, Palantirde korsanların Minas Tirith’in önünde konumlandığını gördü bu yüzden rotayı Ölülerin patikasına çevirdi. Gimli ve Legolas onla beraber gitti. Kara odaya geldiklerinde cesaretini topladı ve içeri girdi.

Gimli demiş ki
Bir elf yeraltına gidiyor ama bir cüce cesaret edemiyor. Duyulmamış şey !

Tünellerden geçtikçe Gimli arkasından ölülerin geldiğini hissetti ama Aragorn’u takip etmeye devam etti. Erech’in Taşında Aragorn ölüleri bağımlılıklarını tamamlamaya çağırdı. Pelargir’e doğru yol aldılar. 15 Mart’ta Aragorn ve yoldaşları Anduin’de karaya ayak bastı ve Minas Tirith’e ulaştılar. Gimli savaş bitene kadar baltasıyla durmaksızın savaştı.
Resim
Resim

Minas Anor’da (Tirith) Gimli taş işçiliğindeki notu okudu ve Aragorn kral olduğunda ona hizmetlerini sunmaya karar verdi. Ama savaş bitmemişti. 18 Mart’ta Gimli batı halkıyla Kara Kapıya yürüdüler. Yüzük taşıyıcısı işini bitirene kadar Sauron’un yeteri kadar dikkatini dağıtmak için Morannon’un savaşında düşmanla çatıştılar.
Yüzük yok edildi ve Sauron’un krallığı yok edildi. Ama Gimli Pippin’in ayağını devasa bir troll vücudunun altında gördü korku ve kederle doldu. Troll’ü itip Pippin’in yaşadığını öğrenince çok sevindi. Frodo ve Sam’de Mordor’dan kurtarıldı. Kardeşlik tekrar birleşti ve Cormallen’ın arazisinde kutlamalar yapıldı.

1 Mayıs’ta Aragorn kral oldu. Kardeşlik Aragorn’un Arwen ile düğününe kadar Minas Tirith’te kaldı. Eomer Gimli’ye baltasını atıp Galadriel’e gitmesini söyledi. Galadriel ihtişamlı bile olsa Arwen’inde ihtişamlı olduğunu söyledi.

Gimli demiş ki
Bana bahane bulmaya çalışıyorsun efendi. Sen akşamı seçtin, Ama benim aşkım sabahı verir. Kalbim bu sevginin yakında geçiceğini söylüyor

Resim

Kardeşlik 22 Şubat’ta Minas Tirith’i terk edip, Miğfer Dibi’ne geldi.Legolas ve Gimli Parıldayan Mağaralara girdiler. Gördükleri şey karşısında ikisinin de nutku tutuldu. Isengard’ta Gimli ve Legolas yoldaşlarına veda edip Fangorn’a gittiler. Gimli Yalnız Dağlar’dan cüce kolonisini Parıldayan mağaralara getirdi ve Parıldayan Dağların Efendisi oldu.

Gimli ve halkı Minas Tirith’in kapılarını mithril ve demirden tekrar inşa etti. Rohan ve Gondor için bir sürü harika iş çıkarttılar.Gimli Parıldayan Mağaralarda memnun bir şekilde yıllarca yaşadı. Arkadaşı Legolas’ta İthilien’in bahçelerinde konakladı. 64’de Gondor’da yaşamaya gelen Merry ve Pippin’i savundu.

4. Çağda 120. Yılda Aragorn öldü. Legolas denizi aşıp orda arzuladığı kadar kaldı. Gimli’nin de onunla birlikte olacağına inandı. Gimli, hem Legolas’la olan iyi arkadaşlığından, hem de Galadriel’i bir defa daha görmek istediği için Legolas’a yoldaşlık etti. Gimli ve Legolas denizin ötesine yelken açtılar ve orada yaşadılar.

Resim

kaynaklar:

http://www.tolkiengateway.net
http://www.lotr.wikia.com
http://www.tuckbrough.net
http://www.google.com

A.Yüzük Kardeşliği (tamamlandı)
B.İki Kule (tamamlandı)
C. Kralın Dönüşü (tamamlandı)

En son entharoth tarafından 17 Ağu 2011 02:07 am tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Başa Dön
  Profil Kullanıcının Güncesini Görüntüle  

Okunmamış mesajMesaj Başlığı: Re: Gimli'ye Dair
Gönderilme zamanı: 05 Oca 2013 11:08 pm 
Akağaç Süvarisi
Akağaç Süvarisi
Kullanıcı avatarı

kardeşim ellerine sağlık büyük bir gimli ve gollum hayranıyım (özellikle gollum) cücelere bayılırım beni çok etkiliyorlar bu konu için gerçekten çok teşekkür ederim sana (:

Belkide Gollum yok olmadan önce çok mutluydu uzun süredir hiç böylesine mutlu olmamıştı kıymetlisine kavuşmuştu.
Gollum hikayede kendisine biçilen görevi adeta eksiksiz yerine getirmişti.
Gollum’un içindeki iyi taraf kötü tarafa baskın gelemedi belki ama yüzüğün yok edilmesine büyük katkısı oldu.
Yüzüğün kaderi aslında Gollum un kaderi idi nede olsa Gollum yüzüğü Sauron dan daha uzun süre taşımıştı.

Başa Dön
  Profil Kullanıcının Güncesini Görüntüle Kişisel albüm  

Okunmamış mesajMesaj Başlığı: Re: Gimli
Gönderilme zamanı: 20 Oca 2013 09:48 am 
Akağaç Süvarisi
Akağaç Süvarisi
Kullanıcı avatarı

Gimli ölümsüz topraklara yelken açan tek cüce mi ?(Bu arada eline sağlık güzel olmuş)

Made By : Servant Of Eye

Sonra Thorondor Glorfindelin bedenini uçurumun dibinden aldı.Onu geçidin yanına koyup üzerine taştan bir tepecik yaptılar.Ve o taşların kıraçlığında dünya değiştirilene dek çiçekler açtı...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Oca 2013 10:47 am 
Akağaç Süvarisi
Akağaç Süvarisi
Kullanıcı avatarı

Yok kardeşim dikkat ettiysen yanında gelen bir kaç cüce daha var ve tekrar the hobbit filmini izlediysen oradaki cücelerde bir süre orada bulunuyorlardı yani öyle hatırlıyorum ben

Belkide Gollum yok olmadan önce çok mutluydu uzun süredir hiç böylesine mutlu olmamıştı kıymetlisine kavuşmuştu.
Gollum’un içindeki iyi taraf kötü tarafa baskın gelemedi belki ama yüzüğün yok edilmesine büyük katkısı oldu.
Yüzüğün kaderi aslında Gollum un kaderi idi nede olsa Gollum yüzüğü Sauron dan daha uzun süre taşımıştı.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Oca 2013 11:05 am 
Akağaç Süvarisi
Akağaç Süvarisi
Kullanıcı avatarı

Tamam da resimde yanlışlık olabilir ayrıca hobbit'i 4 kez izledim.Fakat ölümsüz topraklara gittikleri ile ilgili bir bilgiye rastlamadım.

Made By : Servant Of Eye

Sonra Thorondor Glorfindelin bedenini uçurumun dibinden aldı.Onu geçidin yanına koyup üzerine taştan bir tepecik yaptılar.Ve o taşların kıraçlığında dünya değiştirilene dek çiçekler açtı...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Oca 2013 11:10 am 
Akağaç Süvarisi
Akağaç Süvarisi
Kullanıcı avatarı

o zaman ben yanlış hatırlıyorum ama sadece gimli gitmemişti öyle hatırlıyorum ben yanında birileri vardı sanki 4 kişi gitmiş olmaları gerek benim bigime göre öyleydi isimlerini hatırlarsam söyleyeceğim

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Oca 2013 11:19 am 
Oyun Uzmanı
Oyun Uzmanı
Kullanıcı avatarı

Tek giden cüce Gimli olması mantıklı.Siteyi biraz kurcaladım ve Thorin'in kafilesindekiler gitmemiş.

kb.php?a=452

Tabi hepsine bakmadım.Bu arada yazı da çok güzel olmuş çok beğendim.Zevkle okudum.

Edit:Yazılış tarihi eskiymiş :D

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Oca 2013 11:27 am 
Akağaç Süvarisi
Akağaç Süvarisi
Kullanıcı avatarı

SauronTheEye demiş ki
Tek giden cüce Gimli olması mantıklı.Siteyi biraz kurcaladım ve Thorin'in kafilesindekiler gitmemiş.

kb.php?a=452

Tabi hepsine bakmadım.Bu arada yazı da çok güzel olmuş çok beğendim.Zevkle okudum.

Edit:Yazılış tarihi eskiymiş :D

Verdiğin bilgi dikkatimi çekti bende okuyayım bari teşekkürler

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Oca 2013 01:25 pm 
Radyocu
Radyocu
Kullanıcı avatarı

Yazıyı baştan sona okudum, çok teşekkürler ama böyle önemli bir karakterin bu kadar muazzam bir yazısının bu vakte kadar nasıl sessiz kalabildiğini hala anlayabilmiş değilim.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 03 Eki 2015 01:16 am 
Akağaç Süvarisi
Akağaç Süvarisi
Kullanıcı avatarı

Konuyu hortlatıcam ama bir bilene sormak istiyorum tam emin değilim Legolas ile Gimli büyük denizi aşıp Aman'a gittiler ve huzur içinde yaşadılar diyorsunuz da bu net bir şey mi ?Benim bildiğim denize açıldıkları fakat varıp varamadıklarının billinmediği.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 03 Eki 2015 01:58 am 
The Art of Peace
The Art of Peace
Kullanıcı avatarı
Mitoloji Grubu

Arathorn23 demiş ki
Konuyu hortlatıcam ama bir bilene sormak istiyorum tam emin değilim Legolas ile Gimli büyük denizi aşıp Aman'a gittiler ve huzur içinde yaşadılar diyorsunuz da bu net bir şey mi ?Benim bildiğim denize açıldıkları fakat varıp varamadıklarının billinmediği.

Bende bilmiyorum ama bir fikir sunacağım. Bence Tolkien'in notlarından falan tamamlanmış olabilir yani kitaplarında geçmiyo olabilir ama yazdığı bi notta vardır belki. Yanlışım varsa düzeltin.

Master the divine techniques of the Art of Peace, and no enemy will dare to challenge you.

Morihei Ueshiba - The Art of Peace

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 19 Eki 2015 02:25 pm 
Dol Amroth Şövalyesi
Dol Amroth Şövalyesi
Kullanıcı avatarı

Gimli'nin uzak diyarlara gitmesini anımsattığınız için teşekkürler @entharoth

Spoiler:
Ak Büyücü; kara gün içindir

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Eki 2015 10:19 pm 
Gondor Askeri
Gondor Askeri

Cüceler Aman'a gidebiliyor mu? Yada, Gimli gittiyse Gimli'nin ömrü yeter mi?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 18 Kas 2015 06:18 pm 
Gondor Askeri
Gondor Askeri

Ellerine sağlık.Gimliyi bende çok severim.Komik ve cesurdur.Kitapta eomeri kurtardığını bilmiyordum.İlginçmiş.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
 [ 14 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: LuckyCan ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: