Motivasyon • The White Tree

The White Tree

Gerçek Dünyadan Fazlasını Arayanlara

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yazar
Rua
The Art of Peace
The Art of Peace
USER_AVATAR

Arşivler
- Ağustos 2016
Motivasyon
   11 Ağu 2016 09:03 pm

Arkadaşlar
Çevrimiçi Arkadaşlar
Çevrimiçi Arkadaş Yok

Çevrimdışı Arkadaşlar

Günceleri Ara

11 Ağu 2016 09:03 pm
Motivasyon

Şuanda Mecidiyeköy/İstanbul'da Android programlama kursuna gidiyorum. Eğitmenim bir gün yanına çağırdı ve aynen şu konuşma geçti :

Eğitmen: "Yurt dışına gitme gibi bir hayalin var mı ?"

Ben : "Evet, ama maddi durumum yurt dışında okuyacak kadar iyi olmadığı için sadece düşünüyorum"

Eğitmen: "Sen maddi durumu düşünme onu bir şekilde ayarlarız"

Bir kaç saniye sonra "Bu kurstan bir kaç kişiyi de yurt dışına göndermek istiyoruz. Seni de onlarla birlikte gönderebiliriz, Polonya ya da Avusturya. Seneye herhangi bir üniversiteyi kazan gerisini düşünme" dedi. O anda sanki tüm hayallerimin kapısı açılmış gibiydi. Şans bu sefer benden yana gibiydi. Fakat sorun 1 senem olması. 1 sene içerisinde hem kursuma gidecektim (aynı zamanda geçmiş kurs tekrarları), hem de üniversite sınavlarına çalışacaktım. İkisini birlikte götürebilirim ama şu an kendime güvenemiyorum. Sanki silkelensem her şeyin üstesinden gelebilecek gibi hissediyorum. Ama bir türlü o atılımı yapamıyorum. Ciddi anlamda motivasyona ve fikir almaya ihtiyacım var. Bir şeyi yapmaya hevesle başlıyorum ama bir süre sonra hevesim kaçıyor (kurs dışında tabii). Bir şeyde devamlılık sağlayamıyorum. Bir an önce bunun üstesinden gelmem gerek.

Bu aslında günce girdisi değilde karşıdakine derdini anlatmak için oldu ama olsun. Belki bir fikir veren çıkar.

En son Rua tarafından 11 Ağu 2016 09:03 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Master the divine techniques of the Art of Peace, and no enemy will dare to challenge you.

Morihei Ueshiba - The Art of Peace
 Profil E-posta  

1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
 [ 1 yorum ] 

Yorumlar
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
 Mesaj Başlığı: Re: Motivasyon
Sürekli BağlantıGönderilme zamanı: 23 Ağu 2016 03:39 pm 
Gondor Askeri
Gondor Askeri
Kullanıcı avatarı
Dertlerimiz hemen hemen benzer. Benimde bu sene lisede son senem olacak sınava gireceğim çalışmam gerekiyor ama hiç hevesim olmuyor. İyi bir üniversite kazanmak için çalışmam gerektiğini biliyorum ama hiç hevesim olmuyor ders çalışmaya :( (not: bilişim bölümü, web tasarım ve grafik lise son sınıf okuyorum, bunu stajdayken yazıyorum :) )

En son PEREDHEL tarafından 23 Ağu 2016 03:41 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

CehaIetIe deha arasındaki gerçek fark nedir biIiyor musunuz? Dehanın sınırIarı var cehaIetinse hiçbir sınırı yoktur.

Lord of Rivendell

Başa Dön
 Profil E-posta  

1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
 [ 1 yorum ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: ak saçlı, Amras_Ancalime, Aulé, berko67, bliZZard, cnaberdostc, dadasburak, fikibok17, Jidda, Khor, necatibey, rojar, Tar Palantir, tvarici, Zalim Gorthaur