İllustrasyon Çizimlerim • The White Tree

The White Tree

ORTA DÜNYA'NIN ZİRVE NOKTASI

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Ne amaçla yaşıyoruz?

Kaç insan arzuladığı hayatı yaşıyor? Eğer sizde benimle aynı düşünüyorsanız kervana hoş geldiniz.
Hayata tutunmamız için gereken nedir? Para mı? Sevgi mi? Huzur, sağlık mı? Kaçımız bunların hepsine sahip? “Hayallerinizin peşinden koşun.”sözü kime ait bilmiyorum ama bana kalbim kadar yakın, uzaydaki güneş kadar uzak geliyor. Peki, kaçınız şu anki hayatını kabulleniyor? Kaçınız hayallerine ters düşen hayatına isyan ediyor? Sizi bilmem ama ben de kabullenemedim bir hayatı yaşıyorum.
Benim hayattan istediğim şeyleri sıralarsam bu yazı bitmez. Ama hissettiklerimi yazmam gerekirse bu Dünyaya ne amaçla gönderildik ve hangi amaçla yaşıyoruz? Bunun cevabını bulmak artık işim oldu. Bir mücadele söz konusu evet ama geçmişe göre bugün yaptığımız şeyler mücadele sayılmaz. Bazılarımızın hayalleri maddidir, manevi değerlere ihtiyacı yoktur. Bazıları içinde hayat maneviyattan ibarettir, onun için paranın hiç bir anlamı yoktur. “Öldüğüm zaman mezara mı götüreceğim?” mantığıyla yaşar.
Teknoloji yokken insanların kafasının ne kadar boş ve rahat olabileceğini tahmin bile edemiyorum. Ama günümüz de o kadar çeşit aparat-cihaz, gereksinim çıktı ki insanların amacı değişmiş durumda. Belli ki insanların manevi değerlere değil, kendilerini tatmin edecek şeylere ihtiyaç duyuyorlar.
Günümüzde can sıkıntısı pekte mümkün değil. Yapacak çok şey var ama insanlar bolluğun içinde kaybolmuş durumda. Bir eşya alıyorlar örneğin teknolojik olsun. Bir üst modeli çıkıyor ve amaçları bir an değişiyor. Arzuladığı şeyi de aldığında ondan mutlusu yok. Ama insanlar nankördür, elindekiyle yetinmeyi bilmez. Günümüzde amaç hayat mücadelesi vermek falan değil, sadece ego tatmin etmek.
E peki bunlar olurken kaç kişi imkansız gördüğü hayallerinin peşinden koşmayı deniyor. Kaç kişi istediği hayatı elde etmek için çaba sarf ediyor? Hiçbirimiz. Teknoloji ve Dünyanın çarpıklaşmış amacı hayallerimize engel oluyor. Ama engeller imkansız demek değildir. Engeller sadece hayatın zor aşamalarıdır. Bu aşamaları geçenleri televizyonlarda görmekten bıktık zaten. Dediğim gibi, insanlar hiçliğin tam ortasında. Bu saatten sonra da düzelseler fayda etmez.

Yazar
ServiScientia
Ithilien Kolcusu
Ithilien Kolcusu
USER_AVATAR

Arşivler
- Mart 2015
Basit günlerin basit s...
   01 Mar 2015 08:19 pm

+ Şubat 2014
+ Kasım 2013
+ Ağustos 2013
+ Mayıs 2013

Arkadaşlar
Çevrimiçi Arkadaşlar
Çevrimiçi Arkadaş Yok

Çevrimdışı Arkadaşlar

Günceleri Ara

20 Ağu 2013 05:07 pm
İllustrasyon Çizimlerim

Dota 2
Night Stalker-Balanar
Resim

Doom Bringer-Lucifer
Resim

Bane Elemental-Atropos
Resim

Ancient Apparition-Kaldr (Benim en sevdiğim kahramandır, ama güzel çizemedim bunu.)
Resim

Netherdrake-Viper
Resim

Lina-Slayer
Resim

Pudge-Butcher
Resim
Spoiler:
Resim

En son ServiScientia tarafından 21 Ağu 2013 01:49 am tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Kullanıcı Adı Değişimi: sauron4927
 Profil E-posta  

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Valatmir